Spośród piętnaściorga polskich zawodniczek i zawodników, uczestniczących w tegorocznych Mistrzostwach Świata juniorów w kolarstwie torowym, na podium stanęło dwoje. Najcenniejszy złoty medal wywalczył w szwajcarskim Aigle Szymon Krawczyk z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego w wyścigu punktowym. Brązowy, również w wyścigu punktowym, przypadł w udziale Wiktorii Pikulik z BCM Nowatex Ziemia Darłowska.
To drugi sukces reprezentanta Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego podczas światowego championatu. W sierpniu 2007 roku w meksykańskim Aguascalientes srebrny medal zdobył Piotr Kasperkiewicz, startujący w scratchu juniorów.
Poniżej komplet wyników zawodników KTK, trenowanych przez Piotra Zaradnego, jakie uzyskali oni podczas tegorocznych Mistrzostw Świata.
Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym juniorów
Aigle/Szwajcaria, 20-24 lipca 2016 r.
juniorzy
wyścig drużynowy
kwalifikacje - 1. Nowa Zelandia/4:03.704, 2. Dania/4:05.774, 3. Wielka Brytania/4:06.468, 4. Australia/4:07.071, 5. Francja/4:10.753, 6. Niemcy/4:10.982, 7. Szwajcaria/4:12.351, 8. Włochy/4:13.369, 9. Argentyna/4:14.428, 10. Kanada/4:16.145, 11. Polska/Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Patryk Pazik, Bartosz Rudyk/4:16.817, 12. Belgia/4:17.689, 13. Ukraina/4:17.845, 14. Rosja/4:18.433, 15. Republika Południowej Afryki/4:30.371, 16. Japonia/4:34.804, 17. USA/4:36.848
I runda
1. Szwajcaria/4:04.673, 2. Niemcy/4:09.533
1. Francja/4:06.345, 2. WÅ‚ochy/4:16.171
1. Dania/4:03.042, 2. Wielka Brytania/4:03.863
1. Nowa Zelandia, 2. Australia/4:08.095
runda finałowa
wyścig o 7. miejsce
7. Niemcy/4:13.174, 8. WÅ‚ochy/4:13.905
wyścig o 5. miejsce
5. Francja, 6. Australia/doścignięcie
wyścig o 3. miejsce
3. Wielka Brytania/4:04.661, 4. Szwajcaria/4:07.956
wyścig o 1. miejsce
1. Nowa Zelandia/4:01.409 rekord świata, 2. Dania/4:04.877
(pozostałe miejsca jak w kwalifikacjach)
wyścig punktowy
kwalifikacje
bieg I - 1. Miguel do Rego/Portugalia/50, 2. Matt Walls/Wielka Brytania/47, 3. Connor Brown/Nowa Zelandia/47
bieg II - 1. Chao Wen Li/Tajwan/30, 2. Hayd Dicocco Grant/Australia/13, 3. Szymon Krawczyk/Polska/8
finał - 1. Szymon Krawczyk/Polska/53/+2, 2. Matt Walls/Wielka Brytania/44/+2, 3. Chao Wen Li/Tajwan/44/+2, 4. Ivan Gabriel Ruiz/Argentyna/35/+1, 5. Vladyslav Shcherban/Ukraina/34/+1, 6. Hayd Dicocco Grant/Australia/33/+1
wyścig indywidualny na dystansie 3 km
kwalifikacje - 1. Stefan Bissegger/Szwajcaria/3:13.517, 2. Rasmus Pedersen/Dania/3:14.532, 3. Ethan Hayter/Wielka Brytania/3:15.549, ... 13. Szymon Krawczyk/Polska/3:21.747
finał B - 3. Bastian Flicke/Niemcy/3:16.239, 4. Ethan Hayter/Wielka Brytania/3:16.941
finał A - 1. Stefan Bissegger/Szwajcaria/3:12.416 rekord świata, 2. Rasmus Pedersen/Dania/3:18.254
omnium
kwalifikacje
bieg I - 1. Luis Maria Garikano/Hiszpania/51, 2. Julius Johansen/Dania/48, 3. Dawid Czubak/Polska/31
bieg II - 1. Kelland O`Brien/Australia/30, 2. Nicolas Toro/Kolumbia/27, 3. Robin Froidevaux/Szwajcaria/25
scratch - 1. Julius Johansen/Dania, 2. Moreno Marchetti/WÅ‚ochy/-1, 3. Thomas Contte/Argentyna/-1, ... 13. Dawid Czubak/Polska/-2
wyścig indywidualny na dystansie 3 km - 1. Julius Johansen/Dania/3:17.868, 2. Kelland O`Brien/Australia/3:18.634, 3. Valentin Tabellion/Francja/3:18.907, ... 9. Dawid Czubak/Polska/3:24.194
wyścig eliminacyjny - 1. Campbell Stewart/Nowa Zelandia, 2. Kelland O`Brien/Australia, 3. Gerben Thijssen/Belgia, ... 12. Dawid Czubak/Polska
1 km - 1. Campbell Stewart/Nowa Zelandia/1:02.030, 2. Fred Wright/Wielka Brytania/1:04.014, 3. Valentin Tabellion/Francja/1:04.070, ... 6. Dawid Czubak/Polska/1:04.488
runda ze startu lotnego - 1. Valentin Tabellion/Francja/10.400, 2. Campbell Stewart/Nowa Zelandia/10.410, 3. Kelland O`Brien/10.592, ... 6. 6. Dawid Czubak/Polska/10.777
klasyfikacja końcowa po wyścigu punktowym - 1. Campbell Stewart/Nowa Zelandia/224, 2. Thomas Contte/Argentyna/218, 3. Julius Johansen/204, ... Dawid Czubak/nie ukończył