16 kwietnia 2011 - Bez zmiany lidera

Reprezentant Dukli Praga Vojtech Hacecky po trzecim etapie XXVI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2011" nadal jest liderem. Podczas jazdy indywidualnej na czas w Opatówku zajął on szóste miejsce. Zwyciężył jego klubowy kolega Milan Kadlec.

Podczas czasówki kolarze mieli do pokonania dystans 14,6 kilometra z długim podjazdem. Kadlec uzyskał czas 18:49.30, o ponad trzy sekundy wolniej pojechał Marcin Sapa z BDC Team. Trzecie miejsce z wynikiem 18:55.86 zajął reprezentant KTK Kalisz Kornel Sójka. Dobrze pojechał także inny z zawodników kaliskiego klubu, Mateusz Nowak, który sklasyfikowany został na piątym miejscu z czasem 18:59.71.

W klasyfikacji indywidualnej po trzech etapach prowadzil Vojtech Hacecky, a dalsze miejsca zajmują Piotr Sztobryn z Bank BGŻ, Grzegorz Haba z Aktio Group Mostostal Puławy, Jan Kaduch, Dariusz Woźniak z Legii-Felt oraz Mateusz Nowak. Zawodnik KTK przesunął się o jedno miejsce i odrobił podczas jazdy na czas trzy sekundy straty do lidera.

O godzinie 15.50 sprzed kaliskiego ratusza uczestnicy wyścigu wyruszyli na liczą 110 kilometrów trasę czwartego etapu z metą w Koninie.