Ania Długaś w "Złotej Dwunastce" najlepszych kaliskich sportowców

Znów mamy wielkie powody do dumy! Podczas uroczystości w Akceleratorze Kultury Krystian Kinastowski - Prezydent Kalisza i Wiceprezydent Miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek wręczali Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym w minionym roku. Bardzo miło nam podzielić się wiadomością, że w "Złotej Dwunastce", czyli w grupie najlepszych sportowców naszego miasta, 8. pozycję, zajęła Ania Długaś! Gratulujemy z całych serc naszej zawodniczce i życzymy wielu, wielu sukcesów na arenach kolarskich!
Dziękujemy władzom naszego miasta także za drugi ważny dla nas akcent. Doroczną Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii osób wyróżniających się w działalności sportowej otrzymał pośmiertnie Śp. Bogdan Jamroszczyk, wieloletni Prezes KTK Kalisz, bezgranicznie oddany kolarstwu i klubowi, a przy tym wspaniały, człowiek i przyjaciel.
Sylwetki:
Anna Długaś to jedna z najbardziej perspektywicznych zawodniczek młodego pokolenia. Jej postawa sportowa w 2020 roku przykuła uwagę jurorów plebiscytu na najlepszych sportowców w naszym mieście. Kolarka KTK Kalisz znalazła się w tym zacnym gronie, co jest efektem jej zeszłorocznych sukcesów i pracy wykonanej by osiągnąć tak wysoką dyspozycję sportową. Przypomnijmy, że w 2020 roku Ania Długaś wielokrotnie stawała na podium najważniejszych imprez kolarskich, w tym m.in. podczas poszczególnych edycji Pucharu Polski, a także w imprezach rangi Mistrzostw Polski. Reprezentantka naszego klubu wywalczyła naprawdę dużo trofeów, zarówno na torze, jak i na szosie. Jej festiwal triumfów w imprezach rangi mistrzostw Polski rozpoczął się dokładnie 10 sierpnia na welodromie w Kaliszu. To właśnie w grodzie nad Prosną, Anna Długaś zdobyła wicemistrzostwo Polski w wieloboju, a później była zupełnie poza zasięgiem konkurencji w zmaganiach na 2000 metrów. Świetna forma kaliskiej zawodniczki zaowocowała w tej konkurencji pewnie zdobytym złotym medalem.
Bardzo solidnie, nasza zawodniczka pojechała także w Koźminku. Tam oprócz Pucharu Polski, przeprowadzono także m.in. Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych. W jeździe indywidualnej na czas, Anna Długaś zdobyła srebrny medal. To bardzo ambitna kolarka, i była nieco zawiedziona występem w swojej koronnej konkurencji, ale i tak należy ten wynik uznać jako duży sukces.
Bardzo dobre wspomnienia naszej zawodniczce towarzyszą także w kontekście zeszłorocznych Mistrzostw Polski w Godzieszach Wielkich. Anna Długaś zdobyła tam wraz z Roksaną Pasternak brązowy medal w jeździe na czas dwójek, a dzień później jadąc w drużynie z Roksaną Pasternak, Natalią Nawrocką i Agatą Lichosyt wywalczyła Mistrzostwo Polski w jeździe na czas drużyn.
Ania Długaś w zeszłym sezonie jeździła równo i solidnie, co potwierdziła także w jednym z końcowych akcentów 2020 roku. Do takich należały Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich. Na welodromie w Pruszkowie, reprezentantka KTK Kalisz zdobyła brąz w wyścigu eliminacyjnym oraz zdobyła Mistrzostwo Polski w wyścigu punktowym.
Śp. Bogdan Jamroszczyk - od 1968 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Dzięki Jego pracy i determinacji zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce zdobywali i zdobywają obecnie wiele medali w imprezach rangi mistrzostw naszego kraju i reprezentują Polskę na wielu imprezach międzynarodowych. Dobrana przez niego kadra trenerska i jej zaplecze zawsze stanowiły gwarancję sportowych sukcesów. Przez wiele lat tworzył podstawy sportowo-organizacyjne, pozwalające kaliskim kolarzom godnie reprezentować Kalisz w Polsce, w Europie oraz na świecie. Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć realizowanych przez klub, pod kierownictwem Pana Bogdana Jamroszczyka, jest Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour", który co roku gromadzi na starcie nie tylko całą polską czołówkę, ale również gości m.in. z Czech, Holandii, Litwy, Ukrainy, Łotwy, Niemiec czy Włoch. Z Jego inicjatywy przeprowadzano także wyścigi na terenie powiatu kaliskiego, głównie w Gminach Godziesze Wielkie, Brzeziny i Opatówek, na których terenie corocznie odbywają się Mistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójek oraz drużyn. W 2000 roku otrzymał odznakę "Zasłużony dla Miasta Kalisza". W 2019 roku Zarząd Powiatu Kaliskiego nadał z kolei Panu Bogdanowi Jamroszczykowi honorowy tytuł „Przyjaciel Powiatu Kaliskiego” w uznaniu za współpracę oraz działalność na rzecz rozwoju sportu w powiecie kaliskim. Bogdan Jamroszczyk był człowiekiem bez reszty zaangażowanym w kolarstwo, dzięki swojej pracy i wieloletniemu doświadczeniu sukcesywnie realizował postawione przed sobą i klubem zadania.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook