Bogdan Jamroszczyk uhonorowany tytułem "Przyjaciel Powiatu Kaliskiego"

Podczas tradycyjnego, corocznego Święta Powiatu Kaliskiego, Prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego Bogdan Jamroszczyk, został uhonorowany tytułem "Przyjaciel Powiatu Kaliskiego". To odznaczenie przyznawane przez władze Powiatu Kaliskiego dla osób, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju róznych sfer życia na terenie powiatu.


Bogdan Jamroszczyk został doceniony dzięki zaangażowaniu za działalność na rzecz rozwoju sportu w powiecie kaliskim. Przez ten obszar przebiegają trasy na których zmagają się zawodnicy biorący udział w wyścigu kolarskim Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour" oraz w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym dwójek i drużyn.


Władze Powiatu Kaliskiego w ten sposób piszą o prezesie naszego klubu. -  Bogdan Jamroszczyk pełni funkcję prezesa zarządu Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.  Gdy podejmował się tej odpowiedzialnej funkcji, a było to w 1968 roku, jego zamierzeniem było wprowadzenie kaliskiego kolarstwa na czołowe miejsca w Polsce. I dziś można stwierdzić, że ta sztuka się udała. Zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce zdobywają obecnie wiele medali w imprezach rangi mistrzostw naszego kraju i reprezentują Polskę na wielu imprezach międzynarodowych. Dobrana przez niego kadra trenerska i jej zaplecze stanowią gwarancję sportowych sukcesów. W 2019 r. kolarze KTK zdobyli łącznie 45 medali na imprezach rangi mistrzowskiej, zawodnicy w trakcie sezonu wystąpili w ponad 80 wyścigach, na podium stojąc 262 razy w tym 85 razy na jego najwyższym stopniu. Wszystkie te sukcesy były możliwe dzięki stworzeniu przez Bogdana Jamroszczyka podstaw sportowo-organizacyjnych, pozwalających kaliskim kolarzom godnie reprezentować Kalisz w Polsce, w Europie oraz na świecie. Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć realizowanych przez klub, którego głównym sternikiem jest Pan Bogdan Jamroszczyk, jest Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour". W minionym roku odbyła się już 34. edycja. Wyścig gromadzi na starcie nie tylko całą polską czołówkę, ale również gości m.in. z Czech, Holandii, Litwy, Ukrainy, Łotwy, Niemiec czy Włoch. Bogdan Jamroszczyk jest człowiekiem bez reszty zaangażowanym w kolarstwo, a dzięki swoim wieloletnim doświadczeniom sukcesywnie realizuje postawione przed sobą zadania.


Gratulujemy!

Tekst: Michał Marszałkowski
Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook