Czasówka dla CCC Sprandi

Tradycyjnie drugim etapem XXX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour" była jazda indywidualna na czas, rozegrana ze startem i metą w Opatówku. Najszybciej dystans 14 kilometrów i 200 metrów pokonał Mateusz Taciak z CCC Sprandi Polkowice. Liderem pozostaje Andriy Wasylyuk z Kolss BDC.

Dokuczliwe zimno i silne porywy wiatru od początku nie sprzyjały sobotniej czasówce, pomimo tego walka o uzyskanie najlepszego rezultatu była wyjątkowo zacięta. W drugiej dwudziestce zawodników na starcie stanął Mateusz Nowak z grupy Domin Sport, który dość długo prowadził z wynikiem 18:33.31. Na siedemdziesiątym drugim miejscu na liście startowej znajdował się Mateusz Taciak, a gdy minął linię mety, okazało się, że uzyskał on znakomity czas 18:14.07. Do tego rezultatu próbował zbliżyć się inny kolarz CCC Sprandi Tomasz Kiendyś (18:20.60) i długo znajdował się on na drugim miejscu. Bardzo dobrze pojechał Eryk Latoń, również zawodnik z grupy z Polkowic (18:20.54). Więcej przetasowań w czołówce już nie było. Czasówkę wygrał Taciak, na drugim miejscu sklasyfikowany został Latoń, na trzecim Kiendyś.

Lider po pierwszym etapie Ukrainiec Andriy Wasylyuk zajął w Opatówku dziewiąte miejsce (18:32.38). Jego klubowy kolega Sergiy Lagkuti był trzynasty (18:37.76). Dzięki temu pierwszy z nich zachował żółtą koszulkę, a drugi tytuł wicelidera wyścigu. Trzeci w klasyfikacji po dwóch etapach Łukasz Owsian z CCC Sprandi traci do Wasylyuka minutę i 18 sekund.

Podczas czasówki wśród młodzieżowców najlepszym był Eryk Latoń, natomiast najagresywniejszym zawodnikiem etapu wybrano Andrzeja Bartkiewicza z Whistle Eskom Ziemia Brzeska.