Czasówka dla Kamila Gradka

Jazda indywidualna na czas stanowiła drugi etap XXIX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2014". Najszybciej dystans nieco ponad 14 kilometrów pokonał Kamil Gradek z BDC MarcPol, który został liderem tych zmagań.

W połowie stawki 126 rywalizujących w Opatówku kolarzy na trasę wyruszył Kornel Sójka, zawodnik ZGK Mexller Włoszczowa. Uzyskał on wynik 18.00 i długo znajdował się na prowadzeniu. Pięćdziesiąt minut później linię mety minął Kamil Gradek, a pojechał on o 21 sekund szybciej od Sójki, który przesunął się na drugie miejsce. Jeszcze piętnastu kolarzy pozostawało na trasie, jednak nikt z nich nie uzyskał już lepszego rezultatu od Gradka.

Ekipa BDC MarcPol miała więcej powodów do radości, bowiem drugie miejsce zajął Adam Stachowiak (17.50), natomiast na trzecim sklasyfikowany został Frantisek Sisr z Dukli Praga (17.55), który był ponadto pierwszy wśród młodzieżowców. Kornel Sójka zakończył czasówkę na czwartym miejscu.

Najlepsi uhonorowani zostali na kaliskim Głównym Rynku, gdzie o godzinie 15.00 nastąpił start honorowy do III etapu "Hellena Tour 2014". Po przejechaniu 139 kilometrów, około godziny 18.30, kolarze finiszować będą na ulicach Kazimierza Biskupiego. Zakończenie wyścigu w niedzielę.