Czworo na podium

Wieluń był miejscem mającego długą tradycję Kryterium Kolarskiego z udziałem zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Miejsca na podium wywalczyło czworo reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Wśród juniorek młodszych pewnie zwyciężyła Wiktoria Polak, a tylko jeden punkt mniej od niej zdobyła Julia Kowalska, która była druga. Triumfatorem w kategorii juniorów został Szymon Krawczyk, nie pozostawiając złudzeń, że zasłużył na tę wygraną. Drugi był Przemysław, a lokatę w pierwszej dziesiątce zajął kolejny zawodnik KTK Kalisz Dawid Czubak, sklasyfikowany na piątym miejscu.

XLVIII Nocne Kryterium Kolarskie
Wieluń, 18 września 2016 r.

młodzicy/dystans 13,5 km - 1. Kacper Majewski/KKS Gostyń/25, ... 12. Kacper Chrystek, ... 15. Mateusz Olejnik, 16. Adam Andrzejak/wszyscy KTK Kalisz
juniorki młodsze/dystans 13,5 km - 1. Wiktoria Polak/14, 2. Julia Kowalska/obie KTK Kalisz/13
juniorzy młodsi/dystans 21,6 km - 1. Dawid Jaros/ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/18, ... 11. Mateusz Kuczma/8, ... 16. Konrad Trzęsowski, ... 27. Jakub Bielak, ... 30. Mateusz Janiak/wszyscy KTK Kalisz
juniorzy/dystans 27 km - 1. Szymon Krawczyk/27, ... 3. Przemysław Kuświk/14, ... 5. Dawid Czubak/wszyscy KTK Kalisz/10
orlicy i elita/35,1 km - 1. Szymon Sajnok/GKS Cartusia Kartuzy/33, ... 12. Paweł Zaleśny/KTK Kalisz/2