Dobre występy w torowym Pucharze Polski

Przez dwa dni, 27 i 28 czerwca, na torze przy Wale Matejki 2 w Kaliszu odbywały się zmagania w ramach Pucharu Poslki Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w kolarstwie torowym. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo korzystnie. Szczególnie Anna Długaś, Kamil Dolak i Mateusz Olejnik.

Anna Długaś wybornie zaprezentowała się w wyścigu indywidualnym na 2000 metrów. Kaliska zawodniczka zajęła ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium. Ambitna zawodniczka zanotowała czas 2:51:150. Reprezentantka KTK Kalisz potwierdziła swoją dobrą dyspozycję także w zmaganiach Omnium, w których uplasowała się tuż za podium.

Nasi zawodnicy dobrze będą wspominać wyścig Madison. Wystąpiła w nim doborowa dwójka: Kamil Dolak i Mateusz Olejnik. Zaawodnicy z najstarszego miasta w Polsce pojechali bardzo mocno. Zdobyli łącznie 27 punktów, wyraźnie zwyciężając w klasyfikacji końcowej.

Puchar Polski był pierwszym wyścigiem w sezonie dla tej kategorii wiekowej i myślę, że mogę nasz występ ocenić pozytywnie. Osiągnęliśmy jedno zwycięstwo w wyścigu Madison. Jego autorami byli Kamil Dolak i Mateusz Olejnik. Świetnie spisała się także Anna Długaś. Bardzo ładnie pojechała w Omnium, w którym raz była druga i raz wygrała, co w konsekwencji dało 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei na 2 kilometry indywidualnie zajęła 3. miejsce. Jestem także zadowolony z występu Mateusza Olejnika na 2 kilometry i Kamila Dolaka, który ładnie się zaprezentował się w wyścigu Omnium. Wcześniej kilka razy trenowaliśmy na torze i byliśmy na konsultacji treningowych w Przesiece. W Przesiece jednak głównie przeprowadzaliśmy treningi z myślą o dalszej części sezonu. Dlatego skupialiśmy się na tworzeniu odpowiedniej podbudowy wytrzymałościowo-siłowej – podsumował występ kaliszan trener Krzysztof Dąbrowski.

Puchar Polski Juniorek Młodszych i Junorów Młodszych w kolarstwie torowym - Kalisz, 27-28.06.2020r. - najważniejsze wyniki