Dobre występy w torowym Pucharze Polski

 

Przez dwa dni, 27 i 28 czerwca, na torze przy Wale Matejki 2 w Kaliszu odbywały się zmagania w ramach Pucharu Poslki Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w kolarstwie torowym. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo korzystnie. Szczególnie Anna Długaś, Kamil Dolak i Mateusz Olejnik.

 

Anna Długaś wybornie zaprezentowała się w wyścigu indywidualnym na 2000 metrów. Kaliska zawodniczka zajęła ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium. Ambitna zawodniczka zanotowała czas 2:51:150. Reprezentantka KTK Kalisz potwierdziła swoją dobrą dyspozycję także w zmaganiach Omnium, w których uplasowała się tuż za podium.

Nasi zawodnicy dobrze będą wspominać wyścig Madison. Wystąpiła w nim doborowa dwójka: Kamil Dolak i Mateusz Olejnik. Zaawodnicy z najstarszego miasta w Polsce pojechali bardzo mocno. Zdobyli łącznie 27 punktów, wyraźnie zwyciężając w klasyfikacji końcowej.

Puchar Polski był pierwszym wyścigiem w sezonie dla tej kategorii wiekowej i myślę, że mogę nasz występ ocenić pozytywnie. Osiągnęliśmy jedno zwycięstwo w wyścigu Madison. Jego autorami byli Kamil Dolak i Mateusz Olejnik. Świetnie spisała się także Anna Długaś. Bardzo ładnie pojechała w Omnium, w którym raz była druga i raz wygrała, co w konsekwencji dało 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Z kolei na 2 kilometry indywidualnie zajęła 3. miejsce. Jestem także zadowolony z występu Mateusza Olejnika na 2 kilometry i Kamila Dolaka, który ładnie się zaprezentował się w wyścigu Omnium. Wcześniej kilka razy trenowaliśmy na torze i byliśmy na konsultacji treningowych w Przesiece. W Przesiece jednak głównie przeprowadzaliśmy treningi z myślą o dalszej części sezonu. Dlatego skupialiśmy się na tworzeniu odpowiedniej podbudowy wytrzymałościowo-siłowej – podsumował występ kaliszan trener Krzysztof Dąbrowski.

Puchar Polski Juniorek Młodszych i Junorów Młodszych w kolarstwie torowym - Kalisz, 27-28.06.2020r. - najważniejsze wyniki

Kobiety:

Wyścig na 2000 metrów indywidualnie

3. miejsce - Anna Długaś 2:51:150

Omnium Juniorek Młodszych

4. miejsce - Anna Długaś

Mężczyźni:

Wyścig Madison

1. miejsce – Kamil Dolak, Mateusz Olejnik – 27 punktów

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook