Dobry występ kaliskich zawodników w Koźminku. Wicemistrzostwo Polski Ani Długaś

W miniony weekend na terenie Koźminka i Gminy Opatówek przeprowadzono Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych, Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, a także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. Z dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy, którzy zanotowali kilka cennych zdobyczy medalowych. Organizatorem zmagań był UKS Koźminianka Koźminek.

Reprezentanci KTK Kalisz stanęli na wysokości zadania. Z pewnością powody do zadowolenia miał trener Jakub Dąbrowski, który w pieczołowity sposób dba o formę m.in. naszych młodzików. Nasi adepci z tej kategorii wiekowej w Koźminku radzili sobie bardzo dobrze. Wiktor Gałdyn i Marceli Pera wywalczyli złoty medal w zmaganiach dwójek, a Wiktor dołożył jeszcze brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Te sukcesy ambitni młodzicy zanotowali w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek i Młodzików, które miały odbyć się wcześniej, ale w ostatnim czasie, zostały przeniesione do Koźminka.

W pierwszym dniu powody do radości mieli także inni zawodnicy KTK Kalisz. Niezawodna Anna Długaś pojechała bardzo solidnie i w "czasówce" wywalczyła tytuł wicemistrza Polski. Kaliska kolarka przejechała dystans 11,1 km w czasie 16:51,00. O dobre nastroje w naszej ekipie skutecznie zadbał także Kacper Gieryk, który w jeździe indywidualnej na czas zajął 2. miejsce w Pucharze Polski (dystans 24 km, czas: 31:01,02). Na dobrym 5. miejscu "czasówkę" zakończył z kolei Konrad Trzęsowski.

W niedzielę rozgrywano natomiast wyścigi ze startu wspólnego, które dostarczyły dużych emocji. O taki rozwój zdarzeń skutecznie zadbał Konrad Trzęsowski. Podpieczny Krzysztofa Dąbrowskiego zmagał się z dystansem 119 kilometrów. Zaprezentował się bardzo dobrze, i zajął 5. miejsce, walcząc do samego końca o zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że w czołówce finiszował także Piotr Maślak, który został ostatecznie sklasyfikowany na 20. pozycji.

Dobrą dyspozycję przejawiały również nasze juniorki. Aż trzy reprezentantki KTK Kalisz znalazły się w pierwszej dwudziestce wyścigu ze startu wspólnego, który przeprowadzono na dystansie 85 kilometrów. Najwyższe miejsce zajęła Roksana Pasternak, która finiszowała na dziewiątym miejscu (czas: 2:18,55). Identyczny czas osiągnęły Natalia Nawrocka i Agata Lichosyt, które zajęły odpowiednio, 11. i 16. miejsce.

Dziękujemy za walkę wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom!

Większość zdjęć dzięki uprzejmości Klaudii Kuś

Szczegółowe wyniki: www.wyniki.kswzkol.pl

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook