Drugi medal w Montichiari

Podczas pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym reprezentacja Polski wywalczyła aż pięć medali, a na drugim stopniu podium stanęła drużyna juniorów, składająca się w połowie z zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. W środę jeden z nich ponownie został wicemistrzem Starego Kontynentu we włoskim Montichiari. Był to Dawid Czubak, startujący w wyścigu na dystansie 1 kilometra.

W konkurencji tej rywalizowało dwudziestu czterech juniorów, a już na początku najlepsze wyniki uzyskali Hiszpan Alejandro Chorro Martinez (1:04.157) i Bartosz Rudyk, na co dzień zawodnik ALKS Stal Grudziądz (1:04.349). Kilkunastu kolejnym torowcom nie udało się poprawić tych rezultatów. Tak było do startu dwudziestego na liście startowej Dawida Czubaka, podopiecznego klubowego trenera Piotra Zaradnego. Pokonał on cztery rundy na włoskim torze w znakomitym czasie 1:03.967. O medale rywalizowało po nim jeszcze czterech kolarzy, jednak reprezentanci Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Hiszpanii nie poprawili osiągnięcia kaliskiego kolarza.  Na koniec na dystans 1 kilometra wyruszył Belg Ayrton de Pauw. Od początku jechał on szybciej od Polaka, ale kosztowało go to niewiarygodną stratę sił. Wygrał o nieco ponad pół sekundy z wcześniejszym liderem, który pomimo tego był szczęśliwy miejsca zajętego na podium. Brązowym medalistą został Chorra, czwarte miejsce zajął Rudyk.

W czwartek kolejny dzień zmagań na welodromie w Montichiari.