Dwa medale Kolarzy KTK na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym. Jazda na czas dwójek.

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski za nami. Zawodnicy KTK z dwoma medalami
Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci KTK Kalisz podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – jazda na czas dwójek i drużyn. Dziś walczyły dwójki, a te z Kalisza, czyniły to w sposób skuteczny. Stąd dorobek w postaci dwóch medali, które zdobyły juniorki - Roksana Pasternak i Anna Długaś oraz juniorzy – Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk.
Emocji zgodnie z oczekiwaniami nie brakowało. Na malowniczych, choć dziś szczególnie trudnych ze względu na niesprzyjającą aurę, terenach powiatu kaliskiego ciekawie było już podczas zmagań młodzików. Nasi zawodnicy, Wiktor Gałdyn i Marceli Pera, mogą mówić o dużym niedosycie, bo uplasowali się tuż za podium. Takie rozstrzygnięcia są dla młodych sportowców na pewno bolesne, choć czwarta lokata w Mistrzostwach Polski to na pewno bardzo przyzwoity rezultat. Nasi ambitni kolarze przejechali dystans 14 kilometrów w czasie 21:36:79.
Największe powody do radości mieliśmy tuż po zmaganiach juniorek i juniorów. Roksana Pasternak i Anna Długaś pojechały bowiem wybornie i 20 kilometrową trasę pokonały w 30:57:04. To, ku uciesze trenera Krzysztofa Dąbrowskiego pozwoliło na wywalczenie trzeciego miejsca i brązowego medalu Mistrzostw Polski.
Do dyspozycji swoich koleżanek dostosowali się także nasi juniorzy, Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk. Zawodnicy z grodu nad Prosną na 29-kilometrowej trasie dali z siebie wszystko i osiągnęli czas 36:51:40. Jak się okazało, ten rezultat zapewnił kaliszanom miejsce na najniższym stopniu podium i zdobycz medalową.
Cieszą również dorodne występy byłych zawodników KTK Kalisz. Wśród kobiet dobrze zaprezentowały się Wiktoria Polak, która wraz z Karoliną Lipiejko (obie UKS Jedynka Mróz Kórnik) zgarnęły srebrny medal w rywalizacji U23. W tej samej kategorii walczyła także Julia Kowalska, która jechała wspólnie z Oliwią Majewską. Reprezentantki Mat Atom Deweloper wywalczyły brązowe medale.
Zgodnie z oczekiwaniami, dużą moc pokazał nasz były zawodnik, Szymon Krawczyk, który obecnie jeździ w barwach CCC Development Team. Szymon potwierdził, że w tym sezonie prezentuje się znakomicie i zajął 2. Miejsce w Elicie, i jednocześnie 1. Miejsce w klasyfikacji orlików. Dwa medale, złoty i srebrny, zdecydowanie robią duże wrażenie.