Gałdyn drugi w Wieluniu. Młodzież zbiera doświadczenia

Trener Jakub Dąbrowski do Wielunia zabrał siedmiu zawodników. W mieście usytuowanym na terenie województwa łódzkiego trener do starty wyznaczył.: Franciszka Bęckiego, Marka Zasępę, Wiktora Gałdyna, Michała Grabowskiego, Marcelego Perę, Adama Smagę oraz Xaviera Rosiaka. Zawody odbywały się zgodnie z zasadami rozgrywania Kryterium, a więc liczyła się największa ilość punktów zdobytych na podstawie miejsc zajmowanych co drugie okrążenie: 1 miejsce – 5 pkt., 2 miejsce – 3 pkt., 3 miejsce – 2 pkt. , 4 miejsce – 1 pkt. (Taki schemat puntkowania obowiązywała w kategoriach wiekowych, w których startowali nasi zawodnicy – Żak, Młodzik).

Największych powodów do radości dostarczył niezawodny Witor Gałdyn, który na swoim koncie zgromadził 13 punktów, co dało mu ostatecznie 2. miejsce w zmaganiach. Ustąpił jedynie Patrykowi Goszczurnemu z UKS Zefir Wola Droszewska, który łącznie wywalczył 21 "oczek". Z dobrej strony zaprezentowali się w kategorii młodzików także inni nasi reprezentanci. Michał Grabowski również punktował i zajął ostatecznie 7. miejsce, Marceli Pera ukończył zmagania na 9. pozycji. Wyścig w Wieluniu ukończyli również Adam Smaga (29. miejsce) i Xavier Rosiak (35. pozycja).

W kategorii Żaków tuż za podium, na 4. pozycji był Franciszek Bęcki, a tuż po nim, na metę przyjechał Marek Zasępa.