Kolarski Woodstock

Kalisz, 26 czerwca 2016 r.

Raszków od kilkudziesięciu lat gości uczestników kolarskich wyścigów w kategoriach młodzieżowych, jednak takiego ich zlotu nie było jeszcze w historii sportowych wydarzeń w tym mieście. Ponad 400 zawodniczek i zawodników rywalizowało w szosowych Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich oraz kolejnej edycji zmagań "Szukamy Następców Olimpijczyków", które odbyły się 25 i 26 czerwca.

Spośród zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego w jeździe indywidualnej na czas na podium stanęło pięcioro podopiecznych trenera Krzysztofa Dąbrowskiego. W kategorii juniorek młodszych najszybciej dystans 5 kilometrów pokonała Wiktoria Polak, a druga była Julia Kowalska. Adam Długaś zajął drugie miejsce wśród juniorów młodszych, natomiast Jakub Bielak był trzeci na dziesięciokilometrowej trasie. Ponadto trzeci rezultat uzyskał młodzik KTK Konrad Trzęsowski. Mistrzynią Polski Szkółek Kolarskich została Roksana Pasternak z Woli Droszewskiej, zawodniczka z ekipy trenera Krzysztofa Perza.
W niedzielę rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. Ponownie w Mistrzostwach Polski triumfowała Roksana Pasternak, potwierdzając swój ogromny potencjał. Wśród juniorów młodszych zwyciężył Jakub Bielak. Weronika Rozwora z MLUKS Szperek Burghardt Antonin była pierwsza, a Julia Kowalska druga w swoje kategorii juniorek młodszych.
Organizatorami zawodów były Polski Związek Kolarski, Wielkopolski Związek Kolarski oraz Gmina i Miasto Raszków, a dofinansowane zostały one ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Samorządu Województwa Wielkopolskiego.