Kolarskie żniwa przy Wale Matejki

Za nami bardzo ważna impreza - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym w kategorii junior młodszy. Można ją podsumować krótko. To był piękny czas, co jest wielką zasługą zawodników KTK Kalisz. Podopieczni Jacka Kasprzaka wywalczyli przez 3 dni aż 8 medali rangi mistrzostw Polski.

Już pierwszy dzień upłynął pod znakiem dwóch zdobyczy medalowych. Nasza ekipa sięgnęła po srebrny medal w sprincie drużynowym (Wiktor Gałdyn, Jan Gadera i Jakub Markulak) oraz po złoto w wyścigu na 3000 metrów na dochodzenie (Wiktor Gałdyn, Piotr Kij, Patryk Goszczurny, Jakub Gilicki, Marceli Pera).

Okazało się, że to był dopiero swoisty początek, bo kolejny dzień przyniósł jeszcze więcej sukcesów. Nasi zawodnicy najwyraźniej byli mocno pokrzepieni udanym pierwszym dniem i jeździli jak z nut.  Jakub Markulak udowodnił, że jest wytrawnym sprinterem i sięgnął w tej konkurencji po złoto. Na torze w najstarszym polskim mieście dzielnie wtórował mu Stanisław Kowalski, który wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Dowidem dobrego przygotowania naszej ekipy była konkurencja omnium, w której aż trzech naszych zawodników włączyło się do walki o czołowe lokaty. Ostatecznie, po mistrzostwo Polski sięgnął Jan Gadera, trzeci był Patryk Goszczurny, a tuż za podium skończył zmagania ambitny Wiktor Gałdyn.

Ostatni dzień to kolejne dwa medale. Podopieczni Jacka Kasprzaka, jeździli z ogromnym zaangażowaniem i wiarą we własne możliwości. Nic zatem dziwnego, że na konto KTK Kalisz powędrowały kolejne krążki - złoto i srebro. Zdobyli je kolejno: Patryk Goszczurny i. Piotr Kij. Oba medale zostały zdobyte w tej samej konkurencji - wyścigu indywidualnym na 2000 metrów. To była pasjonująca walka dwóch kolegów klubowych. W eliminacjach szybszy był Piotr Kij, a później, w finale, szybciej kręcił Patryk Goszczurny, i to On ostatecznie wywalczył mistrzostwo Polski, a Piotrek zdobył srebrny medal. Warto też podkreślić, że mocno powalczył Marceli Pera. Ambitny kolarz KTK Kalisz zajął ostatecznie 7. miejsce.

Szczegółowe wyniki wszystkich zawodników i całej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży znajdziecie tutaj ---> http://www.wzkol.pl/sub_3.php?id=2021

Dziękujemy bardzo wszystkim naszym kolarzom, bez wyjątku, za ogromną determinację i walkę, a także trenerowi Jackowi Kasprzakowi za świetne przygotowanie zawodników oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że OOM przy Wale Matejki dostarczyła nam tak wielkich powodów do radości! Dziękujemy!!! Brawo!!!

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook