Krajobraz po pierwszym dniu Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym

Dziś rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie sportowe, czyli Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, które w tym roku odbywają się na terenie województwa świętokrzyskiego, w m. Busko-Zdrój i Kazimierzy Wielkiej. Do sportowej rywalizacji przystąpili oczywiście nasi zawodnicy, którzy walczyli w kategorii junior.

 

Pierwszy dzień zmagań upłynął pod znakiem rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas. W kategorii juniorek, Roksana Pasternak przejechała 15 kilometrów w czasie 22:54.79, co sprawiło, że zakończyła „czasówkę” na 11. miejscu.
Wśród juniorów wystąpiło trzech naszych zawodników. Najszybciej pojechał Kacper Gieryk, który na pokonanie 22 kilometrów potrzebował 27:44.80. Mocna jazda zawodnika KTK Kalisz sprawiła, że ostatecznie zajął 7. Miejsce. Na 13. pozycji zmagania zakończył Piotr Maślak (28:20.12), natomiast Konrad Trzęsowski zakończył „czasówkę” na 45. miejscu (30:55.57).

Warto nadmienić, że dzisiejszy dzień to więcej „kaliskich” akcentów. Świetnie bowiem prezentowali się zawodnicy związani niegdyś z KTK Kalisz.

W zmaganiach U23 kobiet dobrze poradziła sobie wychowanka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, Julia Kowalska (MAT ATOM DEWELOPER WROCŁAW), która zajęła 11. Miejsce.

W tej samej kategorii wiekowej, tyle, że w rywalizacji mężczyzn, znakomicie pojechał Szymon Krawczyk (CCC DEVELOPMENT TEAM), który przez kilka lat reprezentował barwy KTK Kalisz. Szymon był dziś bardzo mocny i zasłużenie, bezapelacyjnie zwyciężył.

W Elicie Mężczyzn emocji było co niemiara, ale nas cieszy fakt, że i w tej prestiżowej kategorii znów pojawiły się akcenty związane z naszym klubem. W pierwszej dziesiątce zakończyło „czasówkę” aż trzech byłych zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego: Szymon Krawczyk (6. miejsce - CCC DEVELOPMENT TEAM), Przemysław Kasperkiewicz (7. miejsce - UC NANTES ATLANTIQUE), Jakub Kaczmarek (9. miejsce - MAZOWSZE SERCE POLSKI). Gratulujemy!

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook