Kryterium dla Mazowsza. Triumf Tobiasza Pawlaka

Tobiasz Pawlak, były zawodnik KTK Kalisz, a obecnie reprezentant zawodowej ekipy Mazowsze Serce Polski, zwyciężył w  Nocnym Kryterium Kolarskim – III Memoriał Józefa Jankowskiego. Oprócz połączonego wyścigu elity, orlików i juniorów, organizatorzy przeprowadzili także zmagania młodszych kategorii wiekowych. W ten sposób kolejny raz upamiętniono postać wspaniałego, zasłużonego dla kaliskiego kolarstwa trenera, Józefa Jankowskiego.
Wyścig główny rozegrano na samym końcu. Rozpoczął się w okolicach godziny 18.30, w bezpośrednim sąsiedztwie Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu. We wspólnych zmaganiach elity, orlików i juniorów, zawodnicy mieli do przejechania 30 okrążeń, a każde z nich liczyło 1,5 km. Zmagania miały bardzo ciekawy i zacięty charakter. Nic w tym dziwnego, bo na starcie stawili się przedstawiciele m.in. dwóch czołowych polskich ekip, czyli Mazowsze Serce Polski oraz Voster ATS Team.
Od początku wyścigu to właśnie przedstawiciele tych zespołów mocno rozkręcali tempo, zresztą zgodnie z oczekiwaniami. Wysoką formą i dużym apetytem na wygraną wykazywali się szczególnie kolarze z Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy nieustannie się rozkręcali, i z każdym kolejnym okrążeniem coraz bardziej dominowali. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie przedstawiciele ekipy Mazowsze Serce Polski zajęli wszystkie miejsca na podium. Pierwszy, ku uciesze kaliskiej publiczności, był wychowanek KTK Kalisz, Tobiasz Pawlak (28 pkt.) Kolejne miejsca zajęli jego klubowi koledzy – drugie Norbert Banaszek 25 pkt.), a trzecie Alan Banaszek (20 pkt.). Wśród orlików najlepiej spisywał się Jakub Soszka z GKS Cartusia Kartuzy.
Bardzo dobrze spisali się także zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. W połączonym wyścigu, inspirowani rozmachem słynnych kolegów z grup zawodowych, świetnie pojechali Piotr Maślak i Konrad Trzęsowski. Maślak był bowiem najszybszy wśród juniorów, a Trzęsowski uplasował się tuż za swoim kolegą klubowym.
Jeszcze przed wyścigiem głównym, odbyły się natomiast zmagania młodszych grup wiekowych. Dla młodzieży było to świetne przetarcie i jednocześnie duży zaszczyt, że mogli wystartować przed tak utytułowanymi zawodnikami. To było widać w trakcie zmagań, bo nikt nie odpuszczał.
Cieszy fakt, że z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z grodu nad Prosną. Wśród młodzików triumfował przejawiający od długiego czasu wysoką formę Wiktor Gałdyn. Z naszych zawodników występujących w tej kategorii punktował jeszcze Marceli Pera, który ostatecznie był siódmy.
W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła nasza niezawodna Anna Długaś, wśród juniorek wygrała Roksana Pasternak, która wyprzedziła inną reprezentantkę KTK Kalisz, Agatę Lichosyt. Duże emocje wywołały też zmagania juniorów młodszych, w których po ostrej walce trzecią lokatę zajął Kamil Dolak, a tuż za podium uplasował się Adrian Gorwa.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook