Medalowe omnium KTK

Dwoje reprezentantów KTK Kalisz stanęło na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym, rozegranych na welodromie w Pruszkowie. Szymon Potasznik został w wieloboju, czyli omnium, złotym medalistą w kategorii juniorów, a wśród juniorek wicemistrzynią kraju w tej konkurencji została jego klubowa koleżanka Julia Kowalska.

Szymon Potasznik wygrał trzy z czterech wyścigów, składających się na tę konkurencję. Pierwszy był w scratchu, wyścigu eliminacyjnym oraz kończącym zmagania wyścigu punktowym i pewnie triumfował w omnium. Dziewiąte miejsce zajął w tych zmaganiach Konrad Trzęsowski, również torowiec Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.
Wysokie lokaty zajmowała w wieloboju Julia Kowalska. Była trzecia, czwarta i trzecia, aby w wyścigu punktowym znów wywalczyć trzecie miejsce i zostać wicemistrzynią Polski.
Ponadto drużyna juniorów w składzie Konrad Trzęsowski, Szymon Potasznik, Kacper Simiński oraz Dawid Wojtysiak sklasyfikowana została na szóstym miejscu, a w madisonie znaleźli oni na siódmej i dziesiątej pozycji. Debiutujący w kategorii orlików Mateusz Jakubasz był w omnium jedenasty.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym
Pruszków, 17-19 maja 2019 r.
juniorzy

wyścig drużynowy 4000 m - 1. UKS Copernicus Toruń, 2. KLTC Konin, 3. KKS Gostyń, ... 6. KTK Kalisz/Konrad Trzęsowski, Szymon Potasznik, Kacper Simiński, Dawid Wojtysiak/4:30.310 w eliminacjach
omnium - 1. Szymon Potasznik/KTK Kalisz/129, 2. Dawid Wiśniewski/KS Społem Ulisse Central Łódź/107, 3. Dawid Pluta/KLTC Konin/104, ... 9. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz/75
madison - 1. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/36, 2. UKS Copernicus Toruń/30, 3. GKS Cartusia w Kartuzach/24, ... 7. KTK Kalisz/Konrad Trzęsowski, Szymon Potasznik/-50, ... 10. Kacper Simiński, Dawid Wojtysiak/-140
juniorki
omnium - 1. Nikola Wielowska/KK Ziemia Darłowska/145, 2. Julia Kowalska/KTK Kalisz/125, 3. Zuzanna Olejniczak/KKS Gostyń/117
orlicy
omnium - 1. Daniel Staniszewski/KS Pogoń Puławy/140, 2. Damian Sławek/GKS Cartusia w Kartuzach/132, 3. Bartosz Rudyk/ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudzią

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2019 Wielka Nagroda Kalisza 2019

Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"