Memoriał Piotra Szymańskiego zbliża się wielkimi krokami.

Zbliża się 15 sierpnia. To data, którą trzeba zapamiętać. Tego dnia odbędzie się „Memoriał Piotra Szymańskiego", poświęcony wspaniałemu człowiekowi, wielkiemu entuzjaście sportu i kolarstwa w szczególności, który potrafił pisać o sporcie w sposób niezwykle precyzyjny i emocjonalny. Niechaj obiekt przy Wale Matejki 2 tętni w tym dniu życiem. Bo w ten sposób, z pewnością najlepszy z możliwych, upamiętnimy naszego nieodżałowanego Piotra Szymańskiego.

Tor kolarski usytuowany na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2 już od godziny 10.00 wypełni się wspaniałymi kolarzami. O tej godzinie rozpoczną się bowiem zawody kolarskie na torze „Memoriał Piotra Szymańskiego”. W sobotę w Kaliszu wystartuje również kadra narodowa sprinterów prowadzona przez Igora Krymskiego. Dla reprezentantów będzie to ostry sprawdzian formy, a dla sympatyków kolarstwa gwarancja dobrego widowiska i wielkich prędkości.
- To będzie jedno wydarzenie, ale 3 wspaniałe bloki, a więc 3 w 1 – Memoriał Piotra Szymańskiego, Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy i VI Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych – tłumaczy Prezes Klubu, Bogdan Jamroszczyk.
W zawodach na torze wystartują adepci ze szkółek kolarskich, młodzicy i młodziczki oraz juniorki młodsze i juniorzy młodsi. W ramach Memoriału odbędą się następujące zmagania torowe: scratch, keirin i wyścigi punktowe. Rywalizacja na torze w Kaliszu zakończy się o godzinie 18.30.

Równie ciekawie będzie na pewno na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które mieści się tuż przy koronie stadionu. A to za sprawą najmniejszych pociech, czyli dzieci. To właśnie do nich adresowane są II Mistrzostwa Kalisza na rowerkach biegowych, które rozpoczną się o godzinie 15. Co prawda, ta część sobotniego święta nie gromadzi na starcie „zawodowców – wyjadaczy”, ale dzieci są gwarancją zaangażowania, niepohamowanej radości i walki „od małego na całego”. Warto zatem popatrzeć jak najmłodsi uczestnicy radzą sobie w swoim często pierwszym „ściganiu”.

W sobotę odbędzie się także III Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy „aktywnie, bezpiecznie, zdrowo”. To wydarzenie z pewnością przyciągnie, jak sama nazwa wskazuje, kolarskich pasjonatów z różnych roczników. Przyciągnie także szeroką rzeszę dzieci, w tym m.in. z zaprzyjaźnionej grupy Misz-Masz. To w tej części sobotniego święta, na koronę stadionu wjedzie około 100-osobowa grupa uczestników XXII Rodzinnego Rajdu Rowerowego Stawiszyn – Kalisz - Stawiszyn. Podczas festynu, atrakcji będzie co nie miara, i pewnie nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie. Zabaw i przeróżnych konkurencji nie zabraknie. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach sprawnościowych, wykażą się także wiedzą dotyczącą nawyków żywieniowych, bezpieczeństwa i aktywnego spędzania czasu na sportowo. Nie zabraknie także animacji dla dzieci, stoisk handlowych i gastronomicznych. Dla chcących zabezpieczyć się przed kradzieżą, naprzeciw wychodzi Straż Miejska, która będzie znakować rowery.

Najważniejsze, że upamiętnimy wspaniałego pasjonata sportu, dziennikarza i pedagoga, zmarłego w zeszłym roku Piotra Szymańskiego. Takich ludzi warto mieć w pamięci. Piotr był powiem niesamowitym człowiekiem. Był serdeczny, dobry i wyjątkowy. Był wzorem do naśladowania.
Zapraszamy!

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook