Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich na medal, a nawet dziewięć

Z dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci KTK Kalisz, podczas Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich oraz Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, które odbywały się od piątku do niedzieli na welodromie w Pruszkowie. Podopieczni Krzysztofa Dąbrowskiego wywalczyli aż 9 medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Trener Dąbrowski zdecydował się powołać na te zmagania szeroką kadrę, co sprawiło, że do Pruszkowa pojechało aż 15 zawodników. Bardzo wysoką formę przejawiała szczególnie Roksana Pasternak, która wywalczyła 5 medali. Kaliska zawodniczka zwyciężyła zmagania w ramach wyścigu eliminacyjnego, była druga w wyścigu na 2 kilometry, a także w wyścigu punktowym. Dwa razy stawała natomiast na najniższym stopniu podium (wyścig na 500 metrów, scratch).

Tradycyjnie, bardzo dobrze na welodromie w Pruszkowie, jeździła Anna Długaś, która tym razem do Kalisza wróciła z dwoma medalami. Największe powody do zadowolenia ta ambitna zawodniczka miała po zakończeniu wyścigu punktowego Juniorek Młodszych, w którym wywalczyła Mistrzostwo Polski, wygrywając ze swoją najgroźniejszą konkurentką, Mają Tracką. Do tego dorobku, Ania dołożyła jeszcze brązowy medal w wyścigu eliminacyjnym.

Zawodnicy z grodu nad Prosną w Mistrzostwach Polski zdobyli jeszcze dwa medale. O to skutecznie zadbali Kacper Gieryk, który był trzeci w rywalizacji juniorskiej na 3 kilometry, a także Piotr Maślak (3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym).

Mistrzostwa Polski konkurencje nieolimpijskie oraz Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS - medalowe starty zawodniczek i zawodników KTK Kalisz