Na Mistrzostwach Polski dwoje kolarzy KTK Kalisz zdobyło medale

Anna Długaś stanęła na najwyższym stopniu podium, a Kacper Gieryk został srebrnym medalistą w jeździe indywidualnej na czas podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych w kolarstwie szosowym. Oboje są reprezentantami Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego i podopiecznymi trenera Krzysztofa Dąbrowskiego. Swoje sobotnie sukcesy odnieśli oni w sobotę 20 lipca w Strzelcach Krajeńskich.
Czasówkę bardzo dobrze rozpoczęła i do końca mocne tempo utrzymywała Roksana Pasternak z KTK Kalisz. Uzyskała ona na dystansie 10 kilometrów czas 15:34.28, co pozwalało uznawać ją za jedną z faworytek do medalu. Ostatecznie sklasyfikowana została na wysokim czwartym miejscu. Szybciej od niej pojechały trzy zawodniczki, a najlepszym rezultatem mogła pochwalić się Anna Długaś z nadprośniańskiego klubu (15:15.60), o nieco ponad dwie sekundy wyprzedzając Malwinę Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska). Na dobrym czternastym miejscu rywalizację ukończyła inna zawodniczka KTK - Natalia Nawrocka.
Dwóch sekund zabrakło natomiast Kacprowi Gierykowi, aby zostać mistrzem Polski juniorów młodszych w jeździe indywidualnej na czas. Pomimo tego potwierdził on swoją znakomitą formę, prezentowaną od początku sezonu. Był drugi (13:19.76), ustępując jedynie Dominikowi Ratajczakowi z UKS Copernicus CCC SMS Toruń (13:17.04). Na bardzo dobrym piątym miejscu uplasował się zawodnik KTK Piotr Maślak
Zawody w Strzelcach Krajeńskich rozgrywane są w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich.
pis. Życie Kalisza

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w kolarstwie szosowym
Strzelce Krajeńskie 20-21 lipca 2019 r.
Jazda indywidualna na czas

Juniorki młodsze/dystans 10 km - 1. Anna Długaś/KTK Kalisz/15:15.60, 2. Malwina Mul/KLKS Azalia Brzóza Królewska/15:17.95, 3. Emilia Kuchta/LKS POM Strzelce Krajeńskie/15:22.06, 4. Roksana Pasternak/KTK Kalisz/15:34.98, ... 14. Natalia Nawrocka/KTK Kalisz/16:29.34,

Juniorzy młodsi/dystans 10 km - 1. Dominik Jędrzej Ratajczak/UKS Copernicus - CCC SMS Toruń/13:17.04, 2. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/13:19.76, 3. Jakub Lewandowski/KS Społem Łódź/13:27.40, ... 5. Piotr Maślak/KTK Kalisz/13:41.41, ... 24. Adam Andrzejak/KTK Kalisz/14:26.38,