Nadmorski klimat posłużył kolarkom

W dobrych nastrojach wróciły z nadmorskich zmagań zawodniczki KTK Kalisz. Kolarki z miasta nad Prosną wzięły udział w XXI Edycji Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet, trzykrotnie stając na podium. Warto odnotować, że ta sztuka, przez cały weekend, aż dwukrotnie udała się Roksanie Pasternak.

Pucharowe ściganie rozpoczęło się w nadmorskich Dąbkach od jazdy indywidualnej na czas. Zupełnie poza zasięgiem konkurencji była pierwszego dnia Anna Długaś, która przejechała dystans 10,4 kilometra w czasie 15:36,83. To było mocne uderzenie kaliskiej zawodniczki, którego nie była w stanie odeprzeć żadna z rywalek. Druga z klasyfikacji Maja Trocka miała czas 15:58,35.

Do dyspozycji Anny dostosowały się także pozostałe zawodniczki Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, a w szczególności Roksana Pasternak, która w "czasówce" juniorek była druga, przejeżdżając 14 kilometrową trasę w 20:32,57. Najszybsza była Maja Wróblewska z klubu KK Ziemia Darłowska, która zaprezentowała się wybornie, uzyskując czas 19:57,15. Na 4. miejscu uplasowała się z kolei druga nasza zawodniczka, Natalia Nawrocka. Agata Lichosyt była dziewiąta, a Julia Krążyńska jedenasta.

W drugim dniu Pucharu Polski, zawodniczki przeniosły się do Jarosławca. W tej miejscowości odbyła się kolejna część zmagań, czyli wyścig ze startu wspólnego. Tym razem, Ania Długaś zostrała sklasyfikowana na jedenastej pozycji wśród juniorek młodszych.

Najlepiej w niedzielę spisała się Roksana Pasternak, która zajęła trzecie miejsce. Zawodniczka KTK Kalisz pokonała 80 kilometrową trasę w czasie 2:20:21. Tuż za nią uplasowała się Natalia Nawrocka, dla której było to kolejne czwarte miejsce, a więc ta ambitna zawodniczka czuła spory niedosyt, co jednak nie zmienia faktu, że był to udany weekend sportowy kolarki z grodu nad Prosną.