Nadmorski klimat posłużył kolarkom

W dobrych nastrojach wróciły z nadmorskich zmagań zawodniczki KTK Kalisz. Kolarki z miasta nad Prosną wzięły udział w XXI Edycji Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet, trzykrotnie stając na podium. Warto odnotować, że ta sztuka, przez cały weekend, aż dwukrotnie udała się Roksanie Pasternak.

Pucharowe ściganie rozpoczęło się w nadmorskich Dąbkach od jazdy indywidualnej na czas. Zupełnie poza zasięgiem konkurencji była pierwszego dnia Anna Długaś, która przejechała dystans 10,4 kilometra w czasie 15:36,83. To było mocne uderzenie kaliskiej zawodniczki, którego nie była w stanie odeprzeć żadna z rywalek. Druga z klasyfikacji Maja Trocka miała czas 15:58,35.

Do dyspozycji Anny dostosowały się także pozostałe zawodniczki Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, a w szczególności Roksana Pasternak, która w "czasówce" juniorek była druga, przejeżdżając 14 kilometrową trasę w 20:32,57. Najszybsza była Maja Wróblewska z klubu KK Ziemia Darłowska, która zaprezentowała się wybornie, uzyskując czas 19:57,15. Na 4. miejscu uplasowała się z kolei druga nasza zawodniczka, Natalia Nawrocka. Agata Lichosyt była dziewiąta, a Julia Krążyńska jedenasta.

W drugim dniu Pucharu Polski, zawodniczki przeniosły się do Jarosławca. W tej miejscowości odbyła się kolejna część zmagań, czyli wyścig ze startu wspólnego. Tym razem, Ania Długaś zostrała sklasyfikowana na jedenastej pozycji wśród juniorek młodszych.

Najlepiej w niedzielę spisała się Roksana Pasternak, która zajęła trzecie miejsce. Zawodniczka KTK Kalisz pokonała 80 kilometrową trasę w czasie 2:20:21. Tuż za nią uplasowała się Natalia Nawrocka, dla której było to kolejne czwarte miejsce, a więc ta ambitna zawodniczka czuła spory niedosyt, co jednak nie zmienia faktu, że był to udany weekend sportowy kolarki z grodu nad Prosną.

Foto: Oficjalny Facebook Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska

*Szczegółowe wyniki w załączonych grafikach

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook