Najlepsi sportowcy i trenerzy 2019 roku w Kaliszu - uhonorowani przez Prezydenta Miasta

Jak co roku Miasto Kalisz zorganizowało wydarzenie podsumowujące sportowe sukcesy ważne dla naszego regionu, podczas którego nagrodzono najlepszych zawodników różnych dyscyplin. W uroczystej gali, udział wzięła tylko część naszych nagrodzonych kolarzy. Pozostali uczestniczyli w zawodach o Puchar Polski na torze w Pruszkowie.

Sportowe podsumowanie roku na dobre wpisało się w kalendarz miejskich wydarzeń. Na uroczystej gali nagrodzono sportowców oraz trenerów, którzy za sprawą ciężkiej pracy, osiągając świetne wyniki na krajowej oraz międzynarodowej arenie, reprezentują Miasto Kalisz. Wydarzenie było okazją do wspólnego świętowania sukcesów, na moment odchodząc od rutyny codziennych treningów.

Podczas gali zaprezentowano “Złotą dziesiątkę kaliskich sportowców”. Trzecie miejsce należało w zestawieniu do Szymona Potasznika, wicemistrza Europy juniorów w kolarskim omnium, uczestnika torowych mistrzostw świata juniorów, trzykrotny mistrz Polski w kolarstwie torowym.  Tuż za nim, na ósmej lokacie, uplasowała Julia Kowalska , uczestniczka mistrzostw Europy juniorów w kolarstwie szosowym i torowym, multimedalistka mistrzostw Polski. Nagrody finansowe odebrali także trenerzy, których wychowankowie w ubiegłym roku zdobywali mistrzowskie laury w barwach kaliskich klubów. W tym gronie znalazł się Krzysztof Dąbrowski.  Statuetkę w kategorii osób wyróżniających się w działalności sportowej, otrzymał prezes klubu, Bogdan Jamroszczyk.

Wśród nagrodzonych medalistów mistrzostw Polski i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, wyróżnienie otrzymali obecni na uroczystości, Anna Długaś, Mateusz Olejnik, Kamil Dolak, Adam Andrzejak,  Jan Gadera , Stanisław Kowalski,  Kacper Molski, Marek Zasępa oraz trener Bartłomiej Kryszak.


Pozostali medaliści, Konrad Trzęsowski, Miłosz Potasznik, Kacper Simiński, Kacper Gieryk, Roksana Pasternak, Natalia Nawrocka, Agata Lichosyt, Piotr Maślak, Wiktor Gałdyn i trener Jakub Dąbrowski nagrody odebrali w innym terminie.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook