Kalisz, 16 czerwca 2016 r.
Kilkunastoosobowa grupa zawodników ze Szkółek Kolarskich, działających przy KTK Kalisz, rywalizowała w miniony czwartek podczas kolejnych zawodów z cyklu "Szukamy Następców Olimpijczyków", zorganizowanych przez Wielkopolski Związek Kolarski. Łącznie w Biadkach na startach poszczególnych wyścigów stanęło ponad stu najmłodszych adeptów tej dyscypliny.
Spośród reprezentantów Szkółki Kolarskiej w Kaliszu znakomicie pojechał Mateusz Olejnik, zwyciężając w kategorii uczniów klas piątych. Na najwyższym stopniu podium stanęła także o rok młodsza Patrycja Perskawiec ze Szkółki Kolarskiej w Opatówku, a jej ekipa zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych.
Zawody "Szukamy Następców Olimpijczyków" w kolarstwie szosowym
Biadki, 16 czerwca 2016 r.
(zwycięzcy i lokaty zawodników z naszego regionu)
klasy III gimnazjum
chłopcy - 1. Marek Matczak/Gimnazjum Wola Droszewska
klasy II gimnazjum
chłopcy - 1. Marek Kupaj, 2. Gracjan Paprocki/obaj Gimnazjum Wola Droszewska
klasy I gimnazjum
chłopcy - 1. Mikołaj Płonka/Gimnazjum Wola Droszewska, ... 3. Jakub Smoliga/Gimnazjum Godziesze
dziewczęta - 1. Sandra Jędrzejak/Gimnazjum Dobrzyca, 2. Anna Maślak/Gimnazjum Godziesze
klasy VI szkoły podstawowej
chłopcy - 1. Patryk Gromski/SP Biadki, 2. Kacper Chrystek/SP Opatówek, 3. Igor Richter/SP Koźminek, ... 7. Szymon Łuczak, 8. Adrian Jasiński/obaj SP Wola Droszewska
dziewczęta - 1. Roksana Pasternak/SP Wola Droszewska, 2. Natalia Nawrocka, 3. Oliwia Trawnik, 4. Weronika Pogorzelec/obie SP Koźminek
klasy V szkoły podstawowej
chłopcy - 1. Mateusz Olejnik/SP 2 Kalisz, 2. Marek Matczak/SP Wola Droszewska, ... 8. Jakub Musiał/SP Opatówek, 9. Wiktor Polowczyk/SP Koźminek, 10. Grzegorz Andrzejewski/SP 2 Kalisz
dziewczęta - 1. Milena Jędrzejak/SP Dobrzyca, 2. Martyna Skowrońska/SP Godziesze, ... 4. Amelia Fiechowska/SP Opatówek, 5. Julia Krymarys/SP Koźminek
klasy IV szkoły podstawowej
chłopcy - 1. Joachim Adamcio/SP Raszków, 2. Piotr Kij, 3. Kacper Łuczak/obaj SP Wola Droszewska, ... 6. Maciej Kasprzak/SP Koźminek, ... 8. Jan Gadera/SP Opatówek, 9. Aleksander Gołąb, 10. Piotr Matelski/SP 2 Kalisz, ... 14. Jakub Markulak/SP Wola Droszewska, 15. Bartłomiej Musiał/SP Opatówek
dziewczęta - 1. Patrycja Perskawiec/SP Opatówek
klasy III szkoły podstawowej
chłopcy - 1. Filip Piguła/SP Godziesze, ... 4. Patryk Goszczurny/SP Wola Droszewska, 5. Kamil Andrzejak/SP Koźminek, ... 7. Oskar Sypka/SP Kościelna Wieś, 8. Wiktor Wyborny/SP Wola Droszewska, ... 11. Adrian Ibusz/SP Koźminek
dziewczęta - 1. Zuzanna Sośnicka/SP Biadki, ... 3. Aleksandra Smoliga/SP Godziesze
rocznik 2007
chłopcy - 1. Brayan Rutecki/SP Biadki, ... 3. Maciej Szkadun/SP Koźminek
dziewczęta - 1. Anna Łukaszczyk/SP Koźminek
rocznik 2008
chłopcy - 1. Przemysław Jura/SP Biadki
dziewczęta - 1. Karolina Mazur/SP Biadki
rocznik 2009
chłopcy - 1. Filip Trawnik, ... 4. Mateusz Nowakowski, 5. Wiktor Kasprzak/wszyscy SP Koźminek
dziewczęta - 1. Julia Sobczak/SP Biadki
klasyfikacje drużynowe
szkoły podstawowe - 1. SP Biadki/98, 2. SP Opatówek/91, 3. SP Koźminek/85, 4. SP Wola Droszewska/83, ... 7. SP 2 Kalisz, ... 10. SP Godziesze/22
gimnazja - 1. Gimnazjum Wola Droszewska/75, 2. Gimnazjum Raszków/42, Gimnazjum Godziesze/42, 3. Gimnazjum Dobrzyca/25