Nestorowicz szósty

Udanie zaprezentował się w sprincie juniorów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w portugalskiej Anadii reprezentant KTK Kalisz - Piotr Nestorowicz. Zajął on ostatecznie szóste miejsce. Brązowy medal wywalczył Patryk Rajkowski z UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Zawodnik KTK w kwalifikacjach uzyskał szósty rezultat. W 1/16 finału jego rywalem był Włoch Matteo Cagol, z którym pewnie wygrał, aby ulec w kolejnym etapie zmagań, co jednak nie przekreśliło szans Piotra Nestorowicza na awans do kolejnej rundy, bowiem miał on jeszcze startować w repasażu. Tej możliwości nie zmarnował i był pierwszy, pokonując Greka Alexandrosa Evdokimidisa oraz Francuza Benjamina Gila.

W jednym z ćwierćfinałów zmierzyli się Patryk Rajkowski - tegoroczny mistrz Polski juniorów w sprincie i Piotr Nestorowicz, wicemistrz tych zawodów. Zwyciężył pierwszy z nich, posiadający większe doświadczenie od torowca kaliskiego klubu. Ten jednak nadal dzielnie walczył o jak najwyższą lokatę. W wyścigu o miejsca 5-8 był drugi za Brytyjczykiem Josephem Trumanem, zajmując ostatecznie szóste miejsce podczas portugalskich Mistrzostw Europy.