Omnium Mistrzostw Polski dla KTK

W sobotę i niedzielę czterech juniorów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego rywalizowało podczas torowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w omnium, czyli kolarskim wieloboju. Spośród nich na pruszkowskim welodromie złotym medalistą został Dawid Czubak, srebrnym Szymon Krawczyk.

Swoją triumfalną jazdę po złoty medal Dawid Czubak rozpoczął od zwycięstwa w scratchu, później wygrywał on w znakomitym stylu cztery kolejne z sześciu wyścigów, ciągle umacniając się na pozycji lidera. Tradycyjnie zmagania zakończył wyścig punktowy, w którym podopieczny trenera Piotra Zaradnego był drugi, aby w tej konkurencji wywalczyć tytuł mistrza Polski.
Wyścig punktowy w omnium wygrał Szymon Krawczyk, wcześniej zajmując trzykrotnie drugie lokaty oraz czwartą i piątą. To dało mu pewny srebrny medal. Na wysokich miejscach sklasyfikowani zostali pozostali torowcy kaliskiego klubu. Tobiasz Tończyk był dziewiąty, a Przemysław Kuświk dwunasty. Jedenaste miejsce zajął w wieloboju młodzieżowców Paweł Zaleśny.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym/konkurencje olimpijskie
Pruszków, 20-22 maja 2016 r.

omnium juniorów/klasyfikacja końcowa
1. Dawid Czubak/270, 2. Szymon Krawczyk/obaj KTK Kalisz/256, 3. Bartosz Rudyk/ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/193, ... 9. Tobiasz Tończyk/124, ... 12. Przemysław Kuświk/obaj KTK Kalisz/84

omnium młodzieżowców/klasyfikacja końcowa
1. Szymon Sajnok/GKS Cartusia Kartuzy/224, 2. Michał Rzeźnicki/LUKS Trójka Piaseczno/201, 3. Tobiasz Pawlak/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne/183, ... 11. Paweł Zaleśny/KTK Kalisz/104

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2017

Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"