Patryk Goszczurny wygrał XXXI Ogólnopolski Wyścig Kolarski

Podczas gdy najstarsi nasi zawodnicy rywalizowali w Szczecinie, to młodsza część ekipy KTK Kalisz, rywalizowała w etapowym XXXI Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Wysocko Wielkie – Chynowa – Droszew. Na szosie emocji również nie brakowało o co skutecznie zadbali juniorzy młodsi, młodziczki i młodzicy, bo właśnie te grupy wiekowe z naszego klubu brały udział w tej rywalizacji.

Już pierwszy dzień przyniósł nam wielką radość, a to dzięki wybornej dyspozycji Patryka Gozczurnego, który wygrał „czasówkę” przeprowadzoną na dystansie 10 kilometrów. Co ważne, uczynił to w znakomitym stylu, wyprzedzając o prawie 30 sekund kolejnego w klasyfikacji, Tomasza Listwonia. Miejsce tuż za podium zajął Marceli Pera, który walkę o 3. miejsce przegrał o niecałą sekundę.
Drugi etap to już wyścig ze startu wspólnego rozegranego w tej kategorii wiekowej na dystansie prawie 60 kilometrów. Walka drugiego dnia miała bardzo zacięty charakter, a zawodnicy finiszowali w peletonie. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Wiktor Gałdyn, który wygrał etap, a tuż za nim na metę wpadł Jan Gadera. W czołówce, na 6. miejscu, zameldował się Patryk Goszczurny, który dzięki temu, utrzymał pozycję lidera.
I nie oddał jej aż do końca, bo na ostatnim, liczącym 70 kilometrów etapie, na mecie w Droszewie, pojawił się jako drugi, tracąc jedynie 2 sekundy do Antoniego Sokoła z Lubartowa. Taki rozwój zdarzeń sprawił, że Patryk Goszczurny wygrał cały XXXI Ogólnopolski Wyścig Kolarski Wysocko Wielkie – Chynowa – Droszew . W każdym z etapów, i co za tym idzie, w „generalce”, w ścisłej czołówce było więcej naszych zawodników. W klasyfikacji końcowej wysokie 6. miejsce zajął Marceli Pera, a na 15. miejscu zakończył rywalizację Wiktor Gałdyn. Kolejni nasi reprezentanci zajmowali miejsca: Jan Gadera (23. Miejsce) i Jakub Gilicki (43. Miejsce).
Kolejne kolarskie szlify w tym wyścigu zdobyły także nasze młodziczki: Patrycja Tułacz i Julia Wieczorek. Ta pierwsza zawodniczka w ostatnim etapie zajęła wysokie 11. miejsce. W klasyfikacji generalnej zajęła natomiast 20. Miejsce, a jej koleżanka klubowa Julia Wieczorek zajęła 28. Miejsce.
Wśród młodzików, w przekroju całego wyścigu równo i mocno pojechał Michał Grabowski, który w każdym etapie zajmował wysokie lokaty. Najwyższe, 8. Miejsce, Michał zajął w „czasówce”. Ta równa, wysoka dyspozycja zaowocowała wysokim 8. Miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Kolejne miejsca w „generalce” zajęli: Jan Król (28. Miejsce), Adam Smaga (43. Miejsce) i Xaver Rosiak (45. Miejsce).