Pięć etapów na torze w Brnie

Dawid Czubak z KTK Kalisz zwyciężył w kategorii juniorów młodszych podczas 47. Międzynarodowych Etapowych Zawodów Młodzieży na torze, które towarzyszyły prestiżowym zmaganiom elity. O końcowej kolejności zawodów w czeskim Brnie decydowały lokaty, zajęte w pięciu wyścigach punktowych na zróżnicowanych dystansach, rozegranych w ciągu trzech dni (16-18 maja).

Dawid Czubak triumfował trzykrotnie, ponadto był drugi i trzeci, co dało mu zdecydowane zwycięstwo. Jeden z wyścigów wygrał Bartosz Kuśmirek, a w ostatnim drugi był Emil Kowalski.

Na siódmym miejscu wśród juniorów sklasyfikowany został Mikołaj Sójka, który podczas jednego z torowych etapów był pierwszy, a w kolejnym trzeci. Również siódme miejsce zajął młodzik KTK Kalisz Adam Długaś. W dwóch wyścigach zajmował on trzecie lokaty.

Była to kolejna wizyta kolarzy kaliskiego klubu w Brnie, dokąd zaproszeni zostali przez tamtejszy TJ Favorit Brno.