Pierwszy dzień Mistrzostw Polski za nami. Zawodnicy KTK z dwoma medalami

Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci KTK Kalisz podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – jazda na czas dwójek i drużyn. Dziś walczyły dwójki, a te z Kalisza, czyniły to w sposób skuteczny. Stąd dorobek w postaci dwóch medali, które zdobyły juniorki - Roksana Pasternak i Anna Długaś oraz juniorzy – Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk.
Emocji zgodnie z oczekiwaniami nie brakowało. Na malowniczych, choć dziś szczególnie trudnych ze względu na niesprzyjającą aurę, terenach powiatu kaliskiego ciekawie było już podczas zmagań młodzików. Nasi zawodnicy, Wiktor Gałdyn i Marceli Pera, mogą mówić o dużym niedosycie, bo uplasowali się tuż za podium. Takie rozstrzygnięcia są dla młodych sportowców na pewno bolesne, choć czwarta lokata w Mistrzostwach Polski to na pewno bardzo przyzwoity rezultat. Nasi ambitni kolarze przejechali dystans 14 kilometrów w czasie 21:36:79.
Największe powody do radości mieliśmy tuż po zmaganiach juniorek i juniorów. Roksana Pasternak i Anna Długaś pojechały bowiem wybornie i 20 kilometrową trasę pokonały w 30:57:04. To, ku uciesze trenera Krzysztofa Dąbrowskiego pozwoliło na wywalczenie trzeciego miejsca i brązowego medalu Mistrzostw Polski.
Do dyspozycji swoich koleżanek dostosowali się także nasi juniorzy, Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk. Zawodnicy z grodu nad Prosną na 29-kilometrowej trasie dali z siebie wszystko i osiągnęli czas 36:51:40. Jak się okazało, ten rezultat zapewnił kaliszanom miejsce na najniższym stopniu podium i zdobycz medalową.
Cieszą również dorodne występy byłych zawodników KTK Kalisz. Wśród kobiet dobrze zaprezentowały się Wiktoria Polak, która wraz z Karoliną Lipiejko (obie UKS Jedynka Mróz Kórnik) zgarnęły srebrny medal w rywalizacji U23. W tej samej kategorii walczyła także Julia Kowalska, która jechała wspólnie z Oliwią Majewską. Reprezentantki Mat Atom Deweloper wywalczyły brązowe medale.
Zgodnie z oczekiwaniami, dużą moc pokazał nasz były zawodnik, Szymon Krawczyk, który obecnie jeździ w barwach CCC Development Team. Szymon potwierdził, że w tym sezonie prezentuje się znakomicie i zajął 2. Miejsce w Elicie, i jednocześnie 1. Miejsce w klasyfikacji orlików. Dwa medale, złoty i srebrny, zdecydowanie robią duże wrażenie.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook