Podsumowanie sezonu kolarskiego 2018

35 medali Mistrzostw Polski oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików to godny dorobek reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego w mijającym roku. Podopieczni Krzysztofa oraz Jakuba Dąbrowskich startowali w ponad 70 wyścigach, 194 razy stając na podium, w tym 53 na jego najwyższym stopniu. W systemie sportu młodzieżowego zdobyli oni 186 punktów
Spośród reprezentantów KTK pierwszym oficjalnym startem w 2018 roku może pochwalić się Wiktoria Polak, która powołana została na torowy Puchar Świata w białoruskim Mińsku, później jej klubowe koleżanki i koledzy sprawdzali swoją formę podczas Otwartych Mistrzostw Kalisza w kolarstwie przełajowym i MTB. Poza zgrupowaniami w kraju cykliści znad Prosny przygotowywali się we włoskiej miejscowości Riva del Garda oraz tradycyjnie w chorwackim Biogradie na More.
Pierwszy medal dla KTK wywalczyli w maju Anna Długaś i Maciej Zalewski, a miało do miejsce w Kórniku podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w MTB. Oboje zajęli trzecie miejsce w sztafecie.
Wiktoria Polak została w czerwcu brązową medalistką szosowych Mistrzostw Polski juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Na Polach Grunwaldzkich pokonała ona dystans 11 kilometrów w czasie 16:02.51. Znakomicie pojechała również jej klubowa koleżanka Julia Kowalska, która była czwarta, tracąc do Wiktorii zaledwie 0.47 sekundy.
Brązowy medal w wyścigu drużynowym wywalczyli podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym juniorzy młodsi Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego - Konrad Trzęsowski, Kacper Chrystek, Piotr Maślak i Adam Andrzejak. Na pruszkowskim welodromie pokonali oni po emocjonującej walce ekipę ALKS Stal Grudziądz.
Ani razu nie stanęli na najwyższym stopniu podium, ale godnie zaprezentowali się podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie torowym. Podczas najważniejszych w sezonie zawodów reprezentanci KTK Kalisz, trenowani przez Jakuba Dąbrowskiego, wywalczyli dziewięć medali - pięć srebrnych i cztery brązowe. Na dystansie 250 metrów ze startu zatrzymanego drugi był Kamil Dolak, a trzeci Mateusz Olejnik. W sprincie srebrnym medalistą został drugi z nich, natomiast brązowym Maciej Zalewski. Wicemistrzyniami makroregionu zostały także Anna Długaś i Amelia Fiechowska, które uzyskały drugi czas w sprincie drużynowym. Duże nadzieje w drugim dniu zawodów związane były z udziałem kaliskich młodzików w wyścigu drużynowym. Mateusz Olejnik, Maciej Zalewski, Kamil Dolak oraz Jakub Musiał stanęli na starcie jako ostatni, znając już wyniki wszystkich ekip. Rozpoczęli znakomicie i złoty medal wydawał się być w ich zasięgu, ale w końcówce dystansu 2000 metrów zaczęli tracić przewagę i ostatecznie zostali srebrnymi medalistami. Ponadto Łukasz Juszczak zajął drugie miejsce w wyścigu punktowanym, w którym trzeci był Mateusz Olejnik, a Anna Długaś uzyskała trzeci rezultat w wyścigu indywidualnym na dystansie 1000 metrów.
W szwajcarskim Aigle odbyły się zarówno Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, jak i Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. W zawodach tych startowały obie juniorki Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, a najwyższe miejsce spośród nich zajęła Wiktoria Polak, która wraz z koleżankami była czwarta w wyścigu drużynowym podczas rywalizacji o medale Mistrzostw Starego Kontynentu.
W październiku w Golczewie Julia Kowalska oraz Wiktoria Polak zostały wicemistrzyniami Polski juniorek w jeździe na czas dwójek. Kaliszanki zaliczane były do grona faworytek, które powinny walczyć o medale, i nie zawiodły. Julia i Wiktoria Polak dystans 15 kilometrów pokonały w czasie 21 minut i 5 sekund, zdecydowanie wyprzedzając groźną dwójkę MLKS Wieluń. Ostatecznie kaliszanki sklasyfikowane zostały na drugim miejscu, przegrywając tylko o niespełna trzy sekundy z zawodniczkami TKK Pacific Toruń.
W niedzielę odbyła się na Golczewie rywalizacja na czas w wyścigach drużynowych. W kategorii juniorek młodszych triumfowały reprezentantki Mayday Lublin. Znakomicie pojechały dziewczęta w ekipy trenera Krzysztofa Dąbrowskiego. Roksana Pasternak, Natalia Nawrocka, Anna Długaś i Agata Lichosyt wywalczyły tytuły wicemistrzyń Polski. Najbardziej nielubiane czwarte miejsce zajęli w zmaganiach drużyn juniorzy młodsi KTK Kalisz - Konrad Trzęsowski, Piotr Maślak, Adam Andrzejak i Kacper Chrystek.
Podczas torowych Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich juniorów młodszych na podium w Pruszkowie dwa razy wchodził Konrad Trzęsowski, podopieczny trenera Krzysztofa Dąbrowskiego. Był trzeci w wyścigu na kreskę, czyli scratchu, natomiast w wyścigu eliminacyjnym sięgnął po srebro.
Juniorzy i juniorki KTK Kalisz udanie zakończyli sezon, zdobywając podczas torowych Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich aż pięć medali. Najwięcej powodów do radości miała reprezentantka kaliskiego klubu Wiktoria Polak, która zwyciężyła w scratchu oraz na dystansie 2000 metrów indywidualnie, a także zajęła trzecie miejsce na 500 metrów. Ponadto czwarta była w wyścigach punktowym i eliminacyjnym. Podczas wyścigu punktowego srebrny medal wywalczyła druga z juniorek KTK Kalisz Julia Kowalska, a od złota dzielił ją tylko jeden punkt. Była ona także bliska zajęcia miejsca na podium, plasując się na czwartych lokatach w scratchu oraz na dystansie 2000 metrów. Spośród zawodników trenera Krzysztofa Dąbrowskiego medalistą został także Mateusz Jakubasz, zajmując drugie miejsce w scratchu. Czwarty czas uzyskał on na dystansie 1000 metrów.
Torowe Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich, zorganizowane przez Wielkopolski Związek Kolarski, były ostatnimi w tym sezonie, w których rywalizowali młodzi zawodnicy KTK Kalisz, stanowiący zaplecze tego klubu. W Pruszkowie czterokrotnie stawali oni na podium.
Drugie miejsce w scratchu oraz trzecie w wyścigu punktowanym zajął Wiktor Gałdyn ze Szkółki Kolarskiej w Kaliszu, prowadzonej przez trenera Bartłomieja Kryszaka. Trzecią lokatę na dystansie 250 metrów ze startu lotnego wywalczył w najstarszej kategorii wiekowej Mateusz Olejnik. Ponadto trzecia była Zuzanna Szmaja, zawodniczka SK Opatówek, którą opiekuje się Daniel Kupczyk.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2019 Wielka Nagroda Kalisza 2019

Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP
NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE Wielka Nagroda Kalisza 2018 Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Urzd Miasta KALISZ

dzkie
Promocja Województwa Łódzkiego na Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"