Potężny kilometraż ku pamięci Piotra Szymańskiego. Kolarz amator podjął wielkie wyzwanie

Andrzej Kołodziejczyk, kolarz amator, ponownie podjął się niezwykłego wyzwania. W sobotę wyruszył w liczącą około 450 kilometrów trasę, by w ten sposób upamiętnić zmarłego w ubiegłym roku, związanego z KTK Kalisz, Piotra Szymańskiego. W sobotniej części wyprawy towarzyszyli mu także trenerzy z naszego klubu, Bartłomiej Kryszak i Daniel Kupczyk, a także kaliscy dziennikarze. Trudna misja zakończyła się sukcesem.

- Najważniejszy i najtrudniejszy był pierwszy etap Kalisz-Malbork. W trasie towarzyszyli nam także kaliscy dziennikarze, którzy nieustannie pamiętają o Piotrze Szymańskim. Wraz z Danielem Kupczykiem zabezpieczaliśmy maraton od strony technicznej, no i również wsiadaliśmy na rowery i towarzyszyliśmy Panu Andrzejowi, starając się motywować go do wysiłku. Szczególnie w końcowych fragmentach, kiedy to walczył z całodniowym zmęczeniem i mierzył się z trudnym, pagórkowatym odcinkiem eskapady. Wyprawę wspomógł także Bogdan Jamroszczyk, który udostępnił samochód techniczny. Pan Andrzej wyjechał w sobotę o 2 w nocy, a o godzinie 20 dojechaliśmy do Malborka - skomentował Bartłomiej Kryszak.

Jak zrodził się pomysł Pana Andrzeja? Andrzej Kołodziejczyk odpowiedział na to pytanie w wywiadzie dla tygodnika "Życie Kalisza". - Mieliśmy z Piotrem Szymańskim wyjątkowo serdeczne relacje. Moje dzieci chodziły do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kaliszu, w której on był wieloletnim nauczycielem i wicedyrektorem. Zawsze starał się też wspierać Kasię w jej karierze sportowej i dbał o to, aby w Kaliszu nie zapominali o niej kibice. W ubiegłym roku rozmawialiśmy po mojej rowerowej wyprawie z Kalisza do Pasłęka, gdy przejechałem 311 km. Szczerze mówiąc, niewielu wierzyło, że jestem w stanie pokonać taki dystans. Teraz chcę pojechać dla Piotra, aby uczcić jego pamięć. Naprawdę należy mu się to od nas za to, jakim był człowiekiem i jak wiele zrobił dla propagowania sportu, m.in. wśród młodzieży – mówi Andrzej Kołodziejczyk.

Przypomnijmy tylko, że Katarzyna Kołodziejczyk to bardzo utytułowana kajakarka, reprezentantka Polski, medalistka mistrzostw świata i Europy. Pan Andrzej natomiast na co dzień jest kierowcą autobusu miejskiego, ale jak sam przyznaje, kiedy tylko kończy się jego zmiana, wskakuje na rower i w asyście podmuchów wiatru, z satysfakcją pokonuje kolejne kilometry. W zeszłym roku, co i tak było nie lada wyzwaniem, pokonał ponad 300 kilometrów. Tym razem, kolarz amator z najstarszego miasta w Polsce zmierzył się z dystansem 450 kilometrów. Kilometraż to doprawdy imponujący, ale w tym wszystkim najważniejszy jest oczywiście cel – upamiętnienie Śp. Piotra Szymańskiego i propagowanie prozdrowotnych walorów jazdy na rowerze.

Info: Michał Marszałkowski/www.zyciekalisza.pl

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook