Sprint z trenerem: Bartłomiej Kryszak

Zapraszamy na nasz cykl „Sprint z trenerem”, w którym zaprezentujemy Wam sylwetki szkoleniowców pracujących w naszych klubie. Na pierwszy ogień poszedł Bartłomiej Kryszak, który obecnie w naszym klubie zajmuje się grupami naborowymi i preselekcją, a także zasiada w Zarządzie KTK Kalisz.

1. Trenerze prosimy o krótkie przedstawienie się. Jakie grupy wiekowe prowadzisz w naszym klubie? Czy pełnisz także inne funkcje w kolarstwie?

Bartłomiej Kryszak: Obecnie jestem trenerem kolarstwa. Kolarstwem zajmuje się od 1990 roku. Byłem zawodnikiem KKS Włókniarz Kalisz, KKS Hellena Kalisz i KTK Kalisz. W 2002 roku zająłem się pracą szkoleniową. Na samym początku zajmowałem się juniorami młodszymi. Od 2016 roku zajmuję się naborem i preselekcją do sportu w Kaliskim Towarzystwie Kolarskim, który jest beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Zasiadam także w Zarządzie KTK Kalisz oraz sprawuję funkcję trenera Kadry Wojewódzkiej Młodzików przy Wielkopolskim Stowarzyszeniu Sportowym w Poznaniu.

2. Co w tym sporcie urzeka Cię najbardziej?

B.K: W kolarstwie urzeka mnie walka z samym sobą, codzienna walka z wiatrem …a dopiero później z przeciwnikami.

3. Czy jako szkoleniowiec masz swoją osobistą wizję, filozofię trenowania?

B.K: Obecnie jako szkoleniowiec, staram się zwracać uwagę na wyszkolenie techniczne moich podopiecznych, a w przeszłości prowadząc starsze kategorie wiekowe, priorytetem było przede wszystkim kształtowanie zdolności motorycznych i umiejętności techniczno-taktycznych we współzawodnictwie sportowym.

4. Co doradziłbyś młodym sportowcom uprawiającym ten sport?

B.K: Młodym adeptom tego pięknego sportu proponuję czerpanie satysfakcji z codziennej jazdy rowerem, a jednocześnie wypracowanie dużej dozy pokory w nabywaniu niełatwego, kolarskiego rzemiosła. Poszukiwać w jeździe rowerem pozytywnych aspektów, nawet po najcięższym treningu.

5. Jakie największe sukcesy trenerskie chciałbyś teraz wspomnieć?

B.K: Największe sukcesy trenerskie… Spróbuję wymienić, choć osobiście nie lubię statystyk i twierdzę, że największe emocje i wspomnienia posiadają zawsze: trener i zawodnik. Żadne zwycięstwo nie przychodzi łatwi i … smakuje inaczej. Spróbuję jednak wymienić.

Nauka własnych Córek jazdy rowerem na dwóch kółkach…

Osiągnięcia możliwie wysokich wyników sportowych w kolarstwie i satysfakcja z radzenia sobie przez nich w życiu dorosłym.

Wychowankowie KTK Kalisz od lat świetnie radzą sobie w życiu, prowadząc własne firmy i przedsięwzięcia, wspominając przygodę z kolarstwem jako element nauki życia w dorosłości…

Doprowadzenie swoich podopiecznych do reprezentowania barw biało – czerwonych i znaczących osiągnięć sportowych poprzez udział w m.in. Mistrzostwach Świata, Europy, Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, Ogólnopolskiej Olipmpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski (oraz zdobycia tam medali).

Wśród najbardziej utytułowanych i uzdolnionych moich zawodników należy wymienić poniższe osoby: Maciej Ułanowski, Piotr Kasperkiewicz, Karol Kasprzyk, Michał Nawrocki, Hubert Tułacz, Piotr Wojciechowski, Kornel Sójka, Julia Kowalska, Mateusz Nowak, Mateusz Stasiak, Przemysław Bednarczyk, Łukasz Biernat, Dawid Pawlak, Radosław Kozica, Damian Zdun, Paweł Lis, Mateusz Olejnik, Kamil Dolak

oraz…

pewnego absolwenta SP 6 Kalisz (ówczesna moja placówka oświatowa), którego ciągałem na wyścigi szkolne do Szwacina i startu w Mistrzostwach Kalisza w przełajach. Udało się go „kupić” jednak do kolarstwa (bo chciał grać w siatkówkę ). Obecnie jest …trenerem kadry olimpijskiej grupy sprint – Igor Krymski (jego podopieczny Mateusz Rudyk – nadzieja na medal w Tokio 2021r.) W KTK natomiast trenował go wtedy Krzysztof Perz, znakomity trener młodych talentów kolarskich, ówczesny trener żaków i młodzików, dzisiejszy wiceprezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu oraz trener UKS Zefir Wola Droszewska.

Sukcesy:

2007 – EYOF Belgrad SRB , Andrzej Bartkiewicz( WLUKK Brzeg Nysa), złoty medal w jeździe indywidualnej na czas – trener reprezentacji Polski – Bartłomiej Kryszak, trener klubowy - Franciszek Moszumański

2003 – EYOF Paryż FRA , Maciej Ułanowski ( KTK Kalisz) , brązowy medal w kryterium – trener reprezentacji Polski – Marek Leśniewski, trener klubowy - Bartłomiej Kryszak

2003 – Międzynarodowy Wyścig Po Ziemi Kluczborskiej, 1 m. Maciej Ułanowski, 1 m. drużynowo w składzie: Maciej Ułanowski, Michał Nawrocki, Piotr Kasperkiewicz, Dawid Pawlak, Mateusz Stasiak.

( w przeszłości wyścig ten wygrywali tacy zawodnicy jak m.in.: Michał Kwiatkowski, Joachim Halupczok, Zdzisław Wrona)

Zdobycie przez podopiecznych zawodników ponad 30 medali rangi OOM i MP w kategorii juniorów młodszych, w tym 14 złotych.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook