Srebro w Golczewie

Julia Kowalska oraz Wiktoria Polak z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zostały wicemistrzyniami Polski juniorek w jeździe na czas dwójek. Kaliszanki zaliczane były do grona faworytek, które powinny walczyć o medale, i nie zawiodły. Julia Kowalska oraz Wiktoria Polak dystans 15 kilometrów pokonały w czasie 21 minut i 5 sekund, zdecydowanie wyprzedzając groźną dwójkę MLKS Wieluń. Ostatecznie kaliszanki sklasyfikowane zostały na drugim miejscu, przegrywając tylko o niespełna trzy sekundy z zawodniczkami TKK Pacific Toruń.
Nieco ponad dwudziestu sekund zabrało juniorkom młodszym znad Prosny, aby stanąć na podium w wyścigu dwójek. Roksana Pasternak oraz Natalia Nawrocka ukończyły rywalizację na wysokim czwartym miejscu. W najliczniej obsadzonej kategorii juniorów młodszych ósme miejsce zajęli Konrad Trzęsowski i Piotr Maślak, a jedenaste Adam Andrzejak oraz Kacper Chrystek. Z trzynastym rezultatem sklasyfikowani zostali juniorzy Jakub Bielak i Mateusz Jakubasz.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym/jazda na czas dwójek i drużyn
Golczewo, 6-7 października 2018 r.
jazda na czas dwójek

juniorki młodsze/dystans 10 km - 1. Tamara Szalińska, Maja Wróblewska/UKS Ratusz Maszewo/14:46.79, 2. Wioleta Furtak, Amelia Rusinek/Mayday Team Lublin/14:58.21, 3. Wiktoria Milda, Iga Wiklińska/ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz/15:06.80, 4. Roksana Pasternak, Natalia Nawrocka/KTK Kalisz/15:27.96
juniorzy młodsi/dystans 15 km - 1. Kacper Majewski, Tobiasz Zaremba/KKS Gostyń/19:11.39, 2. Radosław Frątczak, Adam Woźniak/UKS Copernicus SMS Toruń/19:18.40, 3. Kacper Gieryk, Radosław Lewandowski/ALKS Stal Intermax Houge Grudziądz/20:14.64, ... 8. Konrad Trzęsowski, Piotr Maślak/KTK Kalisz/KTK Kalisz/20:24.64, ... 11. Adam Andrzejak, Kacper Chrystek/KTK Kalisz/20:37.68
juniorki/dystans 15 km - 1. Paulina Pastuszek, Kamila Pastuszek/TKK Pacific Nestle Fitness/21:02.21, 2. Julia Kowalska, Wiktoria Polak/KTK Kalisz/21:05.02, 3. Dominika Włodarczyk, Marta Glapa/MLKS Wieluń/22:06.58
juniorzy/dystans 20 km - 1. Damian Bieniek, Jakub Byczkowski/UKS Moto Agbud Stelwed Jelcz Laskowice/27:21.86, 2. Mikołaj Kawa, Dawid Kuderczak/KLTC Konin/27:32.67, 3. Karol Wawrzyniak, Adrian Marzec/TKK Pacific Nestle Fitness/27:44.75, ... 13. Jakub Bielak, Mateusz Jakubasz/KTK Kalisz/30:02.71