Szalony weekend kolarski. Sześć medali Mistrzostw Polski

Świetnie spisali się reprezentanci KTK Kalisz podczas rozegranych w miniony weekend Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – jazda na czas dwójek i drużyn. Nasi zawodnicy przez dwa dni zgromadzili aż sześć medali, w tym jeden złoty.

Dwudniowe zmagania rozpoczęły się w sobotę od jazdy na czas dwójek. Przed zawodnikami roztaczało się trudne zadanie, bo w weekend delikatnie mówiąc, panująca aura nie rozpieszczała. To sprawiało, że kolarze musieli z rozwagą podchodzić do ryzyka w trakcie jazdy, co nie sprzyjało rozwijaniu najwyższych prędkości. Każdy błąd mógł bowiem dużo kosztować, a wiadomo, że na imprezach rangi Mistrzostw Polski, zawodnicy chcą wypaść z jak najlepszej strony.

Emocje były, i to ogromne, już pierwszego dnia. Rozpoczęło się od lekkiego niedosytu, bo nasza dwójka ambitnych młodzików, Wiktor Gałdyn i Marceli Pera, przejechała 14-kilometrową trasę w 21:36:79, a to pozwoliło na zajęcie 4. miejsca. Wiadomo, jak boli młodego sportowca, gdy do zdobyczy medalowej, brakuje tak niewiele. Niemniej jednak, to był bardzo solidny występ młodzików z KTK Kalisz.

Później, w kaliskim obozie, panowało już zdecydowanie więcej radości, bo nasi reprezentanci zdobyli dwa brązowe medale. Roksana Pasternak i Anna Długaś, jechały bardzo mocno i na dystansie 20 kilometrów, osiągnęły czas 30:57:04. To sprawiło, że nasze kolarki ukończyły zmagania z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.

Taki sam dorobek medalowy, zainkasowali nasi juniorzy, Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk, którzy musieli zmierzyć się z 29-kilometrową trasą wiodącą przez malownicze zakątki powiatu kaliskiego. Zawodnicy z Kalisza ukończyli swój start w czasie 36:51:40 i później w dobrych nastrojach mogli wskoczyć na najniższy stopień podium.

Drugiego dnia działo się naprawdę, naprawdę dużo. Nasi zawodnicy udowodnili, że potrafią wspólnie wzbić się na wyżyny umiejętności. Każdy ze startów młodych kolarzy z grodu nad Prosną kończył się zdobyciem medali Mistrzostw Polski. Łącznie, przez dwa dni, podopieczni Jakuba Dąbrowskiego i Krzysztofa Dąbrowskiego, zgromadzili ich sześć. Największa euforia zapanowała chyba po starcie juniorek, które jechały w składzie: Roksana Pasternak, Anna Długaś, Natalia Nawrocka i Agata Lichosyt. Kaliszanki pokonały 29-kilometrową trasę w czasie 42:19:56. Jak się później okazało, ten dobry występ, został nagrodzony złotymi medalami Mistrzostw Polski.

Pozostali zawodnicy też nie zawiedli. Męskie czwórki zdobywały brązowe medale. Rozpoczęło się od młodzików jadących w czwórce – Wiktor Gałdyn, Marceli Pera, Michał Grabowski, Adam Smaga. Podopieczni Jakuba Dąbrowskiego ukończyli trasę z czasem 31:24:42 (20 kilometrów) i wyalczyli brązowe medale.

Tak samo zakończyły się starty juniorów młodszych i juniorów. Zawodnicy z tej pierwszej grupy wiekowej współpracowali w czwórece – Kamil Dolak, Adrian Gorwa, Jan Gadera i Piotr Kij (29 kilometrów, 39:12:97), a juniorzy zmagali się z 38-kilometrowym odcinkiem w składzie – Konrad Trzęsowski, Kacper Gieryk, Piotr Maślak i Miłosz Potasznik. W obu przypadkach mocna, równa jazda zdecydowanie zaprocentowała i dała miejsca na najniższym stopniu podium.

Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, a współorganizatorami: Gmina Godziesze Wielkie, z udziałem Gminy Brzeziny, Gminy Opatówek i Powiatu Kaliskiego.

Wyścig dofinansowany ze środków budżetowych gmin: Godziesze Wielkie, Opatówek oraz Miasta Kalisza.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook