Sześć razy „na pudle” we Wrocławiu - udany start w II serii Pucharu Polski

W dniach 15-16 lipca we Wrocławiu odbyła się II seria torowego Pucharu Polski. Kaliscy zawodnicy będą dobrze wspominać ten start, bo aż sześciokrotnie stawiali na podium.

Kaliscy szkoleniowcy z pewnością mogą być dumni z Jana Gadery. Ten młody, perspektywiczny zawodnik zaprezentował się z bardzo dobrej strony szczególnie w wyścigu KEIRIN, gdzie uplasował się na 2. Miejscu, ustępując jedynie Mateuszowi Przymusińskiemu z UKS Jedynka Kórnik. W tej samej konkurencji wysoko uplasowali się także Adrian Gorwa, który był piąty oraz Jakub Markulak – 9. Miejsce.

Mateusz Olejnik miał z kolei duże powody do zadowolenia tuż po zakończeniu wyścigu na 2 km na dochodzenie. Reprezentant klubu z Wału Matejki zwyciężył bowiem te zmagania. W czołowej piętnastce zawodów zakończyli start również dwaj inni zawodnicy KTK Kalisz – Kamil Dolak (6.miejsce) oraz Adrian Gorwa (14. Miejsce).

Swoją wysoką i zarazem stabilną formę potwierdziła Anna Długaś. Kaliszanka nie miała sobie równych w zmaganiach na 2km na dochodzenie, a także w Omnium Juniorek Młodszych - wielobój również padł bowiem łupem Ani.

W sprincie Juniorów Młodszych z dobrej strony pokazali się podopieczni Krzysztofa Dąbrowskiego. Na najniższym stopniu podium zameldował się Jakub Markulak, Jan Gadera skończył zmagania na 6. Miejscu, Adrian Gorwa był czternasty.

W tej samej kategorii wiekowej, lecz w konkurencji Omnium na 3. Miejscu ukończył zmagania Kamil Dolak, a Mateusz Olejnik również jeździł bardzo solidnie i był piąty.

Najciekawsze wyniki zawodników KTK Kalisz - II seria torowego Pucharu Polski we Wrocławiu