Szymon Krawczyk liderem

Zwycięzcą drugiego etapu XXIV Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego juniorów młodszych został Piotr Pękala z Pogoni Mostostal Puławy, a tuż za nim minął linię mety zawodnik KTK Kalisz - Szymon Krawczyk, który został liderem zmagań, zorganizowanych przez Wielkopolski Związek Kolarski.

Sobotni etap, liczący 75 kilometrów, rozegrany został ze startem i metą w Ludwikowie. Od początku inicjowane były próby ataków, ale na ostatnią 15-kilometrową rundę wjechał już zwarty peleton. Niedługo później powiódł się odjazd Piotra Pękali i Szymona Krawczyka. Najlepiej z grupy zasadniczej finiszował Filip Deja (KS Pogoń Mostostal Puławy), a piąty był Dawid Czubak (KTK Kalisz).

Liderem wyścigu został Szymon Krawczyk (3:53:13), drugie miejsce w klasyfikacji po dwóch etapach zajmuje Dawid Czubak (3:54:01), a trzecie Artur Lewandowski (Cupernicus-SMS Toruń, 3:55:22).

Rozegrano również wyścigi w kategorii juniorek młodszych, młodziczek, młodzików, żaczek oraz żaków. Wśród młodziczek znów najlepiej spisała się zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego Julia Kowalska, natomiast Agata Bielak zakończył zmagania na szóstym miejscu.

W niedzielę w Droszewie odbędzie się ostatni etap tego wyścigu. Początek zawodów o godz. 10.30.