Szymon Krawczyk wicemistrzem Europy!

Podczas trwających w Atenach Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym po raz drugi stanął na podium Szymon Krawczyk z KTK Kalisz. We wtorek wraz z kolegami wywalczył on brązowy medal w wyścigu drużynowym, w czwartek znakomicie spisał się w wyścigu punktowym, zajmując drugie miejsce.

W pierwszym z dwóch wyścigów kwalifikacyjnych Szymon Krawczyk zdecydowanie zwyciężył, nadrabiając jako jedyny dwa okrążenia. Do finału pewnie awansował także Daniel Staniszewski (KKS Ciechanów). To właśnie on i Rosjanin Denis Niekrasov mieli po piątym finiszu najwięcej punktów spośród dwudziestu czterech rywalizujących juniorów. Na wysokim czwartym miejscu znajdował się wtedy Szymon Krawczyk, mocno wspierany przez Daniela Staniszewskiego, który ostatecznie nie ukończył zmagań.

Zawodnik kaliskiego klubu nadal punktował, a na rundzie finiszowej był pierwszy, gromadząc łącznie na swoim koncie 15 punktów i zostając wicemistrzem Europy. Na najwyższym stopniu podium stanął Brytyjczyk Joey Walker (17 pkt.), brązowym medalistą został Niekrasov.
- Szymon stoczył pasjonującą walkę na ateńskim torze, rywalizując o medal ze starszymi i bardziej doświadczonymi torowcami - powiedział Piotr Zaradny, klubowy szkoleniowiec kolarza KTK Kalisz. - Przed nami jeszcze start Dawida Czubaka w omnium, które zakończy się w sobotę.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarskie torowym
Ateny, 14-19 lipca 2015 r.
juniorzy
wyścig punktowy

kwalifikacje bieg 1./dystans 15 km – 1. Szymon Krawczyk/Polska/43 pkt., 2. Xavier Canellas Sanchez/Hiszpania/31 pkt., 3. Matteo Donega/Włochy/30 pkt., 4. Adam Stenson/Irlandia/28 pkt., 5. Andreas Stokbr Nielsen/Dania/26 pkt., 6. Ethan Hayter/Wielka Brytania/25 pkt.
kwalifikacje bieg 2./dystans 15 km – 1. Romain Neboit/Francja/68 pkt., 2. Moreno Marchetti/Włochy/50 pkt., 3. Daniel Staniszewski/Polska/43 pkt., 4. Joey Walker/Wielka Brytania/43 pkt., 5. Joab Schneitter/Szwajcaria/42 pkt., 6. Michael Oloughlin/Irlandia/41 pkt.
finał/dystans 25 km – 1. Joey Walker/Wielka Brytania/17 pkt., 2. Szymon Krawczyk/Polska/15 pkt., 3. Denis Niekrasov/Rosja/13 pkt., 4. Edgar Stepanyan/Armenia/13 pkt., 5. Taras Shevchuk/Ukraina/8 pkt., 6. Nikolay Ilichev/Rosja/8 pkt., Daniel Staniszewski/Polska/DNF