Udany start naszych zawodników na torze w Berlinie

Konrad Trzęsowski i Piotr Maślak z KTK Kalisz startowali w sześciodniówca na torze w Berlinie. Podopieczni trenera Krzysztofa Dąbrowskiego rywalizowali w kategorii U19

 

Six Day Berlin 2020 to impreza o dużym prestiżu, w której startują nie tylko zawodowcy, ale także kolarska młodzież, a organizatorzy przygotowali również ofertę dla całych rodzin. Do stolicy Niemiec wybrali się także Konrad Trzęsowski i Piotr Maślak wraz ze swoim trenerem Krzysztofem Dąbrowskim. Kaliszanie sprawdzali swoją formę, rywalizując w kategorii U19.

 

W pierwszym dniu imprezy Konrad i Piotr startowali w wyścigu punktowym na 50 rund ze zmianą zawodnika po 25 rundach. Para KTK Kalisz spisała się dobrze, zajmując ostatecznie siódme miejsce. Przez kolejne cztery dni zawodnicy KTK brali udział w wyścigach madison.

 

- Wiadomo, w jakim okresie jesteśmy, jeśli chodzi o przygotowania do głównego sezonu. Nie mamy takich możliwości startu jak większość rywali, a więc w trakcie wyścigów szwankowała jeszcze technika. Trzeba też dodać, że obaj nasi zawodnicy po raz pierwszy startowali w parze, toteż musieli w szybkim tempie uczyć się pewnych zachowań taktycznych na torze. To na pewno i dla mnie, i dla nich było ważne doświadczenie – mówi Krzysztof Dąbrowski.

 

Duet Trzęsowski – Maślak dzielnie walczył do końca, nie opuszczając miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji. W ostatnim dniu imprezy kolarze KTK pokazali, że mogą wygrywać z czołówką zawodów.

 

- W ostatnim dniu wyścigów udało nam się wygrać jeden finisz oraz zameldować się na trzecim miejscu na mecie. Jednak przez bardzo aktywną jazdę każdej z drużyn nie wystarczyło to, aby awansować w klasyfikacji. Ostatecznie zajęliśmy więc dziewiąte miejsce. Do kraju wracamy cali i zdrowi oraz pełni nowych doświadczeń, które z pewnością wykorzystamy na naszym, polskim podwórku – relacjonuje Konrad Trzęsowski.

 

Postawa kaliskich kolarzy w ostatnim dniu berlińskiej sześciodniówki została doceniona przez zwycięzców medisona w kategorii U19 – Duńczyków, którzy przybili „piątkę” w dowód uznania z zawodnikami KTK.

 

- Zawody w Berlinie to klasa światowa. Na trybunach dużo publiczności, a oprawa imprezy po prostu nie z tej ziemi. Na torze pojawili się zawodnicy i zawodniczki z całego świata, a swój dzień startowy miały również rodziny, która licznie przychodziły na zawody. Szkoda, że w naszym kraju ciągle brakuje takich imprez. Dla mnie ważne było, że nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony oraz to, że nie odstawaliśmy sprzętowo od innych ekip. Dzięki zakupom z budżetu obywatelskiego Miasta Kalisza dysponujemy znakomitymi rowerami marki Dolan – stwierdził Krzysztof Dąbrowski.

 

Tekst Dariusz Dymalski - Życie Kalisza

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook