Upalne Mistrzostwa Polski. Kacper Gieryk z dwoma medalami

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym były ogromny wyzwaniem dla zawodników. Rozegrane zostały w wielkim upale, co z pewnością nie ułatwiało zadania, ale mimo tego, nasza ekipa wróciła z Pomorza z dwoma medalami. Oba krążki zdobył Kacper Gieryk. Najpierw wywalczył srebro w "czasówce", a później do tego dorobku dołożył jeszcze brąz w wyścigu ze startu wspólnego.

Mistrzostwa tradycyjnie rozpoczęły się od jazdy indywidualnej na czas. W tej konkurencji nie mogło oczywiście zabraknąć naszych juniorek, w osobach Anny Długaś i Roksany Pasternak. Ania pokonała 15-kilometrową trasę w czasie 22:35.41, co pozwoliło na zajęcie 7. miejsca. Roksana Pasternak została sklasyfikowana na 16. miejscu z czasem 24:01.26.

Juniorki – jazda indywidualna na czas – 15 kilometrów

7. Anna Długaś 22:35.41

16. Roksana Pasternak 24:01.26

 

W "czasówce" zaprezentowali się także nasi juniorzy. Do walki przystąpili: Kacper Gieryk, Piotr Maślak i Michał Żelazowski. Zawodnicy KTK Kalisz powalczyli naprawdę bardzo mocno. Wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszej piętnastce. I to z jakim efektem! Kacper Gieryk wywalczył wicemistrzostwo Polski, z czego na pewno jest bardzo dumny, choć może czuć lekki niedosyt, bo do Mateusza Gajdulewicza z Warszawskiego Klubu Kolarskiego stracił jedynie 2 setne sekundy. Nie zmienia to faktu, że to była naprawdę mocna jazda zawodnika z grodu nad Prosną za którą należą się ogromne brawa i słowca szacunku. Nieco dalej, bo na 6. pozycji, sklasyfikowano Piotra Maślaka (30:35.99), a 13. miejsce zajął Michał Żelazowski (31:25.88).

Juniorzy – jazda indywidualna na czas – 23 kilometry

2. Kacper Gieryk 29:42.93 (wicemistrzostwo Polski)

6. Piotr Maślak 30:35.99

13. Michał Żelazowski 31:25.88

 

W sobotę do wyścigu ze startu wspólnego przystąpili juniorzy. Zadanie przed nimi roztaczało się trudne, bo do pokonania mieli 133 kilometry, a na dodatek zadanie utrudniała panująca aura, której głównym wyrazem było palące słońce. To sprawiało, że zawodnicy musieli oczywiście dawać z siebie wszystko, walczyć mocno ze swoimi słabościami, ale też i pamiętać o nawadnianiu organizmu i uzupełnianiu szybko wygasających zasobów energetycznych. W trudnych warunkach znów kapitalnie pojechał Kacper Gieryk, który zajął 3. miejsce, nieznacznie ustępując Kacperowi Hoppa z Copernicusa Toruń i Michałowi Pomorskiemu z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Ponownie na wysokiej pozycji zakończył zmagania Piotr Maślak. Ambitnie walczący kolarz z grodu nad Prosną zajął 8. miejsce. Kolejne pozycje zajmowali: Karol Matysiak (25. miejsce), Mateusz Olejnik (46. miejsce), Kamil Dolak (48. miejsce) i Paweł Więczkowski (56. miejsce).

Juniorzy – wyścig ze startu wspólnego – 133 kilometry

1. Kacper Hoppa – UKS Copernicus Toruń – 3:07:58

3. Kacper Gieryk +00

8. Piotr Maślak +3:16

25. Karol Matysiak +3:16

56. Paweł Więczkowski +11:13

 

W niedzielę, do walki przystąpiły natomiast juniorki. Tym razem do walki na 79-kilometrowej trasie przystąpiły: Agata Lichosyt, Roksana Pasternak, Anna Długaś i Natalia Nawrocka. Nasze kolarki walczyły bardzo ambitne, zostawiając w Kartuzach mnóstwo zdrowia. Agata Lichosyt i Roksana Pasternak straciły do zwyciężczyni, Olgi Wankiewicz z Torunia - 2 sekundy. Najwyższe miejsce zajęła tym razem Agata Lichosyt (14. miejsce), a później na metę wpadły: Roksana Pasternak (18. miejsce), Anna Długaś (21. miejsce) i Natalia Nawrocka (27. miejsce).

Juniorki – wyścig ze startu wspólnego – 79 kilometrów

1. Olga Wankiewicz – UKC Copernicus – SMS Toruń – 2:22:53

14. Agata Lichosyt +02

18. Roksana Pasternak +02

21. Anna Długaś +02

27. Natalia Nawrocka +01:47

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook