Upamiętniliśmy Bogdana Jamroszczyka i Piotra Szymańskiego. Podwójny Memoriał przy Wale Matejki za nami

W tym roku, rywalizacja na torze w najstarszym polskim mieście miała charakter memoriałowy. Rywalizowano w konkurencji omnium w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów i młodzików. Ta pierwsza grupa wiekowa zaliczała się do Memoriału Bogdana Jamroszczyka, natomiast młodzicy walczyli w ramach Memoriału Piotra Szymańskiego.

Na obiekcie w Kaliszu zanotowało się kilkudziesięciu zawodników z całej Polski, i co ważne, swoją obecnością zaszczyli nas również bliscy naszych niezapomnianych przyjaciół i działaczy kolarskich – Bogdana Jamroszczyka i Piotra Szymańskiego. Byli z nami: żona Bogdana Jamroszczyka – Barbara i syn Mariusz oraz mama Piotra Szymańskiego – Teresa wraz z chrześniakiem Wojciechem.

Bardzo potężnej dawki adrenaliny dostarczyła nam rywalizacja w wydaniu juniorskim, w której o losach zwycięstwa zadecydowało zaledwie 1 punkt. Ten dreszczowiec kolarski zakończył się jednak dużą radością wśród ekipy z miasta nad Prosną, bo na najwyższym stopniu podium zameldował się zawodnik KTK Kalisz, Paweł Więczkowski, który wyprzedził walczącego ze wszystkich sił do samego końca Marka Kapelę (Świt Mazowsze Serce Polski". Mocno też jeździli nasi pozostali zawodnicy. Kamil Dolak zajął 4. miejsce, Piotr Maślak zakończył ściganie na 8. miejsce, Michał Żelazowski był dziesiąty. W Memoriale Bogdana Jamroszczyka walczyli ponadto: Mateusz Olejnik (24. miejsce), Damian Pisula (29. miejsce) i Karol Matysiak (30. miejsce).

W kobiecej części Memoriał Bogdana Jamroszczyka triumfowała Anna Długaś, która zgromadziła łącznie 136 punktów i wyprzedziła swoje klubowe koleżanki: Natalię Nawrocką (2. miejsce – 126 punktów), Agatę Lichosyt (3. miejsce – 115 punktów) oraz Anastazję Wilijewicz z KS Społem Łódź.

W Memoriale poświęconym pamięci Piotra Szymańskiego uczestniczyły młodziki oraz młodzicy. Ta część kolarskiej walki na torze została zdominowana przez Szymona Wronę z KS Deichman SKSM Mat Sobótka, który wygrał zarówno scratch jak i wyścig tempowy oraz punktowy. Bardzo dobrze spisał się również nasz reprezentant Michał Grabowski, który był drugi w wyścigu tempowym, a w scratchu zgarnął 26 punktów, w wyścigu punktowym wywalczył "7 oczek", co ostatecznie sprawiło, że na koniec rywalizacji miał na swoim koncie 66 punktów. To dało w ostatecznym rozrachunku ambitnemu zawodnikowi KTK Kalisz miejsce na najniższym stopniu podium.

Wśród młodziczek nasz klub reprezentowały Patrycja Tułacz i Julia Wieczorek, które zajęły odpowiednio 9. i 10. miejsce.

Na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki było jeszcze więcej emocji, o co skutecznie zadbały dzieci biorące udział w VII Mistrzostwach Kalisza na Rowerkach Biegowych "ADECON CUP". W wyścigach rozegranych na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią było mnóstwo dziecięcej radości, zacięcia i uśmiechów. Najmłodsi cykliści dają z siebie bowiem wszystko, niezależnie od dnia, pogody i innych czynników. Cieszy również fakt, że kochają być aktywni, co dało się zaobserwować choćby spoglądając na frekwencję. Na starcie stawiło się kilkudziesięciu śmiałków, którzy w wyścigach przemierzali trasę na rozmaitych jednośladach, zarówno biegowych, jak i tradycyjnych rowerach, a nie brakowało też dzieci, których wiek powodował, że toczyli sportową rywalizację na rowerach "trójkołowych". Każde dziecko otrzymało zestaw upominków, lodowy poczęstunek, dyplom i pamiątkowy medal, bo tutaj zwycięzcami byli wszyscy!

Zawody kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza" odbywały się pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego – Prezydenta Miasta Kalisza. Zostały zorganizowane przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Kolarskim, Urzędem Miasta Kalisza oraz z Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Więcej zdjęć odnajdziecie Państwo na naszym profilu FB ---> https://www.facebook.com/profile.php?id=100057330556658

 

Ogólnopolskie Zawody Kolarskie

"Wielka Nagroda Kalisza" – Wyniki

Memoriał Piotra Szymańskiego, Kalisz, 12.06.2021 r.

Młodziczki

9. miejsce – Patrycja Tułacz – 48 punktów

10. miejsce – Julia Wieczorek – 42 punkty

Młodzicy

3. miejsce – Michał Grabowski – 66 punktów

14. miejsce – Adam Smaga – 32 punkty

16. miejsce – Jan Król – 20 punktów

17. miejsce – Xavier Rosiak – 20 punktów

18. miejsce – Marek Zasępa – 3 punkty

 

Memoriał Bogdana Jamroszczyka, Kalisz, 12.06.2021 r.

Juniorki

1. miejsce – Anna Długaś – 136 punktów

2. miejsce – Natalia Nawrocka – 126 punktów

3. miejsce – Agata Lichosyt – 115 punktów

Juniorzy

1. miejsce – Paweł Więczkowski – 112 punktów

4. miejsce – Kamil Dolak – 98 punktów

8. miejsce – Piotr Maślak – 86 punktów

10. miejsce – Michał Żelazowski – 72 punkty

24. miejsce – Mateusz Olejnik – 5 punktów

29. miejsce – Damian Pisula – 3 punkty

30. miejsce – Karol Matysiak – 3 punkty

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook