Wymagający sprawdzian w Dobczycach

Od 31 lipca do 2 sierpnia nasi zawodnicy brali udział w XXXVIII Etapowym Wyścigu Kolarskim Juniorów – Dobczyce 2020. W zawodach wystartowało czterech zawodników prowadzonych przez Krzysztofa Dąbrowskiego. Najlepiej spisał się Konrad Trzęsowski, który w silnej obsadzie konkurentów, zakończył wyścig na 17. miejscu.

Kaliszanin jechał solidnie i mocno już od pierwszego etapu wyścigu. Konrad Trzęsowski finiszował w czołowej grupie zawodników. Dwóch naszych zawodników, Karol Matysiak i Miłosz Potasznik, zaliczyło defekty i nie ukończyli zmagań. O największym pechu po pierwszym dniu mógł mówić Piotr Maślak, który uczestniczył w kolizji i doznał niebezpiecznie wyglądającego urazu brody. Zawodnik z grodu nad Prosną wykazał się jednak dużym hartem ducha. Ukończył zmagania, później założono mu szwy, a na drugi dzień podopieczny Krzysztofa Dąbrowskiego znów przystąpił do rywalizacji.

Drugiego dnia rozegrano „czasówkę” i wyścig ze startu wspólnego na dystansie 72 kilometrów. W tym drugim starcie solidnie zaprezentowali się wszyscy kaliscy kolarze. Konrad Trzęsowski i Piotr Maślak finiszowali z przodu grupy, a Miłosz Potasznik i Karol Matysiak z tyłu grupy. - Cieszę się, że wszyscy przyjechali cali i zdrowi. Szczególnie, Piotrek Maślak, który ma zszytą brodę, ale gojenie rany przebiega prawidłowo - relacjonował tuż po ukończeniu zmagań trener Krzysztof Dąbrowski.

Ostatni etap l był najbardziej wymagający i przyniósł największe emocje. Liczył 110 kilometrów, począwszy od rynku w Raciechowicach, aż do Dobczyc. A emocji było co nie miara, bo świetnie jechał Konrad Trzęsowski, który jako jedyny ukończył wyścig. W pewnym momencie, reprezentant KTK Kalisz postanowił się urwać i uciekał prawie przez całe okrążenie. Później jednak dogonili go zawodnicy z zagranicy, a następnie 14-osobowa grupka kolarzy, z którą Konrad Trzęsowski ostatecznie finiszował. Podopieczny Krzysztofa Dąbrowskiego zajął ostatecznie 17. miejsce w ostatnim etapie, i dokładnie takie same w klasyfikacji generalnej wyścigu. Perspektywiczny zawodnik z Wału Matejki może być z pewnością zadowolony ze swojego występu. Dla wszystkich kaliskich kolarzy był to na pewno dobry sprawdzian i zarazem kolejny zebrany bagaż cennych doświadczeń.
- W dzisiejszym etapie bardzo ładnie jechał Konrad Trzęsowski. Uciekał prawie całe okrążenie. Dopiero 8 kilometrów przed metą doszedł go lider z Estonii, który później finiszował razem z Holendrem. Konrada dogoniła jeszcze taka grupka 14 osób i ostatecznie razem z nimi dotarł do mety. Do dwójki najszybszych stracili minutę. Ostatecznie był siedemnasty w tym etapie i zajął takie same miejsce w klasyfikacji generalnej. Bardzo się cieszymy, bo naprawdę pięknie Konrad uciekał, a był to najtrudniejszy, górzysty etap - tłumaczy trener Krzysztof Dąbrowski.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook