Z Kobylej Góry do Droszewa

Kalisz, 4 lipca 2016 r.

Wysokie lokaty zajmowali podczas XXVI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego reprezentanci KTK Kalisz, a zwłaszcza Wiktoria Polak oraz Julia Kowalska, które w swoje kategorii zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Organizatorem trzydniowych zmagań był Wielkopolski Związek Kolarski.
Wyścig juniorów młodszych zdominowali reprezentanci Słowacji, która startowała w nim również przed rokiem, a jego triumfatorem został Stefan Michalicka, jak się później okazało zwycięzca tych zawodów. Podczas pierwszego etapu w Kobylej Górze z powodzeniem zaatakował on na drugiej z pięciu rund i z przewagą trzech minut nad dwoma kolejnymi zawodnikami zameldował się na mecie. W następnej czteroosobowej grupie jechał Adam Długaś, reprezentujący KTK Kalisz, z powodzeniem finiszując na ostatnich metrach. Stracił sporo do lidera, ale w sobotnim oraz niedzielnym etapie kończył zmagania w czołowych grupach, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.
Pierwszą odsłonę wyścigu juniorek młodszych efektownie rozegrały zawodniczki kaliskiego klubu. Zwyciężyła Wiktoria Polak, a z tym samym czasem trzecie miejsce zajęła Julia Kowalska. W Ludwikowie sklasyfikowane zostały one odpowiednio na pierwszym i piątym miejscu. Reprezentantki KTK Kalisz nie zawiodły również w niedzielę. Na pierwszej lotnej premii najskuteczniejsza okazała się Julia Kowalska, bliska była również wygranej na następnej, jednak jechała już bez Wiktorii Polak, gdyż defekt roweru spowodował, że została ona daleko za peletonem.. Na dystansie siedmiu kilometrów nie tylko zniwelowała ona straty, ale wygrała trzecią lotną premię. Finiszowała w znakomitym stylu, zostając triumfatorką całego wyścigu. Wysokie drugie miejsce wywalczyła podczas trzydniowych zmagań Julia Kowalska.
Konrad Trzęsowski, zawodnik KTK Kalisz, nie najlepiej rozpoczął rywalizację w kategorii młodzików. W piątek na pagórkowatej trasie stracił kontakt z czołówką, zajmując dziewiąte miejsce. W sobotę to już on przewodził w stawce ponad pięćdziesięciu kolarzy. Zaatakował przed półmetkiem, jednak tempo to wytrzymał lider po pierwszym etapie Kacper Majewski z KKS Gostyń i chociaż w  Ludwikowie zwyciężył kaliszanin, straty okazały się zbyt duże, aby myśleć o przesunięciu się na znacznie wyższą pozycję. Konrad Trzęsowski podczas ostatniego etapu w Droszewie pojechał ambitnie, dwukrotnie premiując i kończąc wyścig w czołowej grupie zasadniczej. Ostatecznie zajął on ósme miejsce.
Zawodnicy KTK, startujący w XXVI Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim, to podopieczni trenera Krzysztofa Dąbrowskiego, którego wspierał Jakub Dąbrowski.

XXVI Ogólnopolski Wyścig Kolarski juniorów młodszych, młodzików i żaków
Kobyla Góra - Ludwików - Droszew/1-3 lipca 2016 r.

I etap
juniorzy młodsi/dystans 64 km
- 1. Stefan Michalicka/1:39:57, 2. Matej Blasko/obaj Reprezentacja Słowacji/+03:35, 3. Jakub Śmieszek/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne/+3:36, 4. Adam Długaś/KTK Kalisz/+5:07
juniorki młodsze/dystans 38.4 km - 1. Wiktoria Polak/KTK Kalisz, 2. Marta Brzozowska/UKS Copernicus Toruń, 3. Julia Kowalska/KTK Kalisz/wszystkie 1:06:56
młodzicy/dystans 38.4 km - 1. Kacper Majewski/KKS Gostyń, 2. Adam Woźniak/Kadra Województwa Łódzkiego, 3. Maciej Stelczyk/UKS Moto Agbud Stelwed Jelcz Laskowice/wszyscy 1:03:46, ... 9. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz/+3:10
II etap
juniorzy młodsi/dystans 75 km
- 1. Cezary Bzdak/MLKS Wieluń, 2. Stefan Michalicka, 3. Marek Bugar/obaj Reprezentacja Słowacji, ... 9. Adam Długaś/KTK Kalisz/wszyscy 1:57:54
juniorki młodsze/dystans 30 km - 1. Wiktoria Polak/KTK Kalisz, 2. Katarzyna Średnicka/NOSiR BDC Nowy Dwór Mazowiecki, 3. Radka Paulechova/Reprezentacja Słowacji, ... 5. Julia Kowalska/KTK Kalisz
młodzicy/dystans 30 km - 1. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz47:34, 2. Kacper Majewski/KKS Gostyń/+0:04, 3. Adam Woźniak/Kadra Województwa Łódzkiego/+1:31
III etap
juniorzy młodsi/dystans 70 km
- 1. Stefan Michalicka/1:55:42, 2. Matej Blasko, 3. David Sikora/wszyscy Reprezentacja Słowacji/obaj +0:28
juniorki młodsze/dystans 28 km - 1. Wiktoria Polak/KTK Kalisz, 2. Marta Brzozowska/UKS Copernicus Toruń, 3. Julia Kowalska/KTK Kalisz/wszystkie 56:50
młodzicy/dystans 28 km - 1. Adam Woźniak/Kadra Województwa Łódzkiego, 2. Łukasz Jędryczka/KKS Gostyń, 3. Bartosz Rutkowski/Kadra Województwa Łódzkiego, ... 7. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz/wszyscy 49:48

klasyfikacje końcowe wyścigu
juniorzy młodsi
- 1. Stefan Michalicka/5:33:07, 2. Matej Blasko/+4:17, 3. Jakub Śmieszek/KK Tarnovia Tarnowo Podgórne/+4:26, 4. Adam Długaś/KTK Kalisz/+6:01
juniorki młodsze - 1. Wiktoria Polak, 2. Julia Kowalska/obie KTK Kalisz, 3. Marta Brzozowska/UKS Copernicus Toruń/wszystkie 3:00:51
młodzicy- 1. Kacper Majewski/KKS Gostyń/2:41:12, 2. Adam Woźniak/Kadra Województwa Łódzkiego/+1:27, 3. Maciej Strzelczyk/UKS Moto Agbud Stelwed Jelcz Laskowice/+1:27, ... 8. Konrad Trzęsowski/KTK Kalisz/3:06