Zawodnicy KTK Kalisz po pierwszej serii Pucharu Polski

Z dobrej strony zaprezentowali się w miniony weekend kolarze KTK Kalisz. Podopieczni Krzysztofa Dąbrowskiego wzięli udział w pierwszej serii Pucharu Polski, która odbyła się na torze w Pruszkowie. Największych powodów do radości dostarczył Kacper Gieryk, który w wyścigu na 3 kilometry w kategorii Open zajął 2. miejsce z czasem 3:25,140.

To zdaniem szkoleniowca KTK Kalisz bardzo dobry jak na tę porę roku rezultat. - Najlepszy rezultat osiągnął Kacper Gieryk. Na 3 kilometry indywidualnie zajął 2. miejsce. Zanotował dobry czas jak na tę porę 3:25 – podsumował trener Krzysztof Dąbrowski.

W tej konkurencji korzystnie zaprezentował się także Konrad Trzęsowski. Kaliszanin zameldował się na mecie jako siódmy. Uzyskał czas 3:30,540. Trener kaliszan przejawiał także duże zadowolenie tuż po wyścigu drużynowym Open. Kaliszanie pojechali równo i mocno. Zanotowali rezultat 4:25,215, co pozwoliło ostatecznie na zajęcie czwartego miejsca.

Wśród kobiet najwyższą dyspozycję w pruszkowskich zmaganiach prezentowała Roksana Pasternak, która zajęła m.in. 12. miejsce w omnium kobiet, a także zajęła dobre 6. miejsce w indywidualnych zmaganiach na 2 kilometry.

- Uważam, że moi podopieczni z dobrej strony zaprezentowali się w wyścigach omnium – powiedział Krzysztof Dąbrowski. W omnium kobiet najlepiej wśród kaliszanek jeździła Roksana Pasternak (12. miejsce), a w omnium juniorów Konrad Trzęsowski, który został sklasyfikowany na siódmym miejscu.