Zgrupowanie Młodzików KTK Kalisz w Mikstacie

Młodzicy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego spędzają czas na zgrupowaniu  w ośrodku wypoczynkowym Mikstat las, który od wielu lat gości kolarzy z całej polski. Selektywne trasy wokół Mikstatu są wspaniałym miejscem w którym przygotowują się kolarze do Ciężkiego sezonu kolarskiego. Na zgrupowanie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego kadry młodzika w dniach 08 – 14.04.2017r. została powołana siedmio osobowa drużyna KTK Kalisz w składzie : Anna Długaś, Amelia Fiechowska, Adam Andrzejak, Kacper Chrystek, Mateusz Olejnik, Jakub Poprawa, Maciej Zalewski wraz z trenerem. Zgrupowanie rozpoczęliśmy startem kontrolnym na zawodach „ŚLĘŻAŃSKI MNICH” w Sobótce gdzie wystartowaliśmy pełnym składem, w wyścigu Ania Daługaś zajęła 6-te miejsce w kategorii młodziczek natomiast Kacper Chrystek zajął 12-te miejsce w licznie obsadzonym wyścigu kategorii młodzików. Start podczas „ślężąńskiego mnicha” był bardzo istotny podczas pracy na zgrupowaniu, wiemy na czym musimy się skupić aby dyspozycja każdego z zawodników była coraz lepsza, co przełoży się na wyniki podczas startów w dalszej części sezonu,  dlatego też podczas treningów realizujemy plan i skupiamy się na szlifowaniu formy i poprawianiu pewnych niedociągnięć, mimo kapryśnej pogody plan realizujemy w 100%.