Złota Wiktoria Polak

Już podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym juniorów młodszych, rozgrywanych w Pruszkowie w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego Wiktoria Polak. Podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego triumfowała w wyścigu na dystansie 2 kilometrów na dochodzenie.

W kwalifikacjach Wiktoria Polak uzyskała rezultat 2:30.081, który zapewnił jej pierwsze miejsce w tym etapie zmagań, a tym samym awans do finału A. Miała się w nim zmierzyć z groźną i utytułowaną Martą Jaskulską z LKK Warmia Biskupiec. Walka  o złoty medal była niezwykle zacięta, a chociaż zawodniczka KTK pojechał nieco wolniej niż w eliminacjach, to ona minimalnie zwyciężyła w tej konkurencji. Jej klubowa koleżanka Julia Kowalska była piąta, podobnie jak drużyna juniorów młodszych w składzie Adam Długaś, Jakub Bielak, Dawid Wojtysiak oraz Mateusz Kuczma. Na szóstym miejscu w sprincie drużynowym sklasyfikowane zostały obie zawodniczki KTK Kalisz, natomiast na 2 kilometry szóstą lokatę zajął Jakub Bielak, a siódmą Adam Długaś.
Poniżej wyniki pierwszego dnia tych zawodów.

 

Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym juniorów młodszych
XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich
Dolny Śląsk 2016
Pruszków, 25-28 lipca 2016 r.

juniorzy młodsi
sprint drużynowy
kwalifikacje - 1. UKS Copernicus SMS Toruń/Karol Wawrzyniak, Michał Gałka, Kacper Walkowiak/49.405, 2. UKS Koźminianka Koźminek/Wiktor Richter, Damian Papierski, Mateusz Jakubasz/49.493, 3. TKK Pacific Nestle Fitness Team/Adrian Marzec, Daniel Śliwka, Cezary Łączkowski/50.139, 4. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/Dawid Jaros, Bartosz Klasiński, Oskar Reich/50.553, ... 10. Adam Długaś, Jakub Bielak, Mateusz Kuczma/52.224
finał B o. 3 miejsce - 3. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/49.371, 4. TKK Pacific Nestle Fitness Team/50.104
finał A o 1. miejsce - 1. UKS Copernicus SMS Toruń/47.412, 2. UKS Koźminianka Koźminek/doścignięcie

wyścig drużynowy
kwalifikacje - 1. UKS Koźminianka Koźminek/Dawid Pluta, Wiktor Richter, Damian Papierski, Mateusz Jakubasz/3:20.143, 2. UKS Copernicus SMS Toruń/Karol Wawrzyniak, Aleksander Nikiel, Michał Gałka, Kacper Walkowiak/3:21.089, 3. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/Przemysław Tuleja, Dawid Jaros, Krystian Kachel, Bartosz Klasińki/3:25.678, 4. KK Tarnovia Tarnowo Podgórne/Cezary Kwiatek, Kajetan Sztuba, Jakub Śmieszek, Kacper Żygadło/3:27.791, 5. KTK Kalisz/Adam Długaś, Jakub Bielak, Dawid Wojtysiak, Mateusz Kuczma/3:28.656
finał B o 3. miejsce - 3. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/3:24.081, 4. KK Tarnovia Tarnowo Podgórne/3:28.834
finał A o 1. miejsce - 1. UKS Koźminianka Koźminek/3:15.944, 2. UKS Copernicus Toruń/3:16.766

2000 m na dochodzenie
kwalifikacje - 1. Wiktor Richter/2:17.463, 2. Damian Papierski/2:17.880, 3. Mateusz Jakubasz/wszyscy UKS Koźminianka Koźminek/2:18.269, ... 6. Jakub Bielak/2:22.613, 7. Adam Długaś/obaj KTK Kalisz/2:22.898, ... 9. Dawid Pluta/UKS Koźminianka Koźminek/2:23.354
finał B o 3. miejsce - 3. Mateusz Jakubasz/UKS Koźminianka Koźminek/2:19.036, 4. Mateusz Kapa/LUKS Dwójka Diesel Truck Stryków/2:22.514
finał A o 1. miejsce - 1. Wiktor Richter/2:37.333, 2. Damian Papierski/obaj UKS Koźminianka Koźminek/2:38.383

juniorki młodsze
sprint drużynowy
kwalifikacje - 1. BCM Nowatex Ziemia Darłowska/Nikola Sibiak, Nikola Seremak/37.322, 2. KS Społem Ulisse Central Łódź/Klaudia Królikowska, Paulina Petri/38.190, 3. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/Dominika Ciarkowska, Julia Szyszka/38.422, 4. UKS Copernicus SMS Toruń/Oliwia Majewska, Marta Brzozowska/39.041, 5. MLUKS Szperek Burghardt Antonin/Weronika Rozwora, Żaklina Szczypkowska/39.344, 6. KTK Kalisz/Julia Kowalska, Wiktoria Polak/39.425, ... 8. MLUKS Szperek Burghardt Antonin/Wiktoria Golińska, Kornelia Stawicka/39.899
finał B o 3. miejsce - 3. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/38.278, 4. UKS Copernicus SMS Toruń/38.892
finał A o 1. miejsce - 1. BCM Nowatex Ziemia Darłowska/37.116, 2. KS Społem Ulisse Central Łódź/37.786

wyścig drużynowy
kwalifikacje - 1. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/Dominika Ciarkowska, Julia Szyszka, Agata Średzińska, Dominika Bykowska/3:53.099, 2. UKS Copernicus SMS Toruń/Oliwia Majewska, Agata Świątkowska, Maja Gondek, Marta Brzozowska/3:55.607, 3. KS Społem Ulisse Central Łódź/Zuzanna Kozik, Zuzanna Król, Klaudia Królikowska, Paulina Petri/3:58.930, 4. MLUKS Szperek Burghardt Antonin/Wiktoria Golińska, Kornelia Stawicka, Weronika Rozwora, Aleksandra Grzelaczyk/4:05.873
finał B o 3. miejsce - 3. KS Społem Ulisse Central Łódź/3:58.343, 4. MLUKS Szperek Burghardt Antonin/4:01.343
finał A o 1. miejsce - 1. ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz/3:49.748, 2. UKS Copernicus SMS Toruń/3:57.938

2000 m na dochodzenie
kwalifikacje - 1. Wiktoria Polak/KTK Kalisz/2:30.081, 2. Marta Jaskulska/LKK Warmia Biskupiec/2:31.653, 3. Aleksandra Trzebińska/UKS Koźminianka Koźminek/2:37.119, ... 5. Julia Kowalska/KTK Kalisz/2:41.947
finał B o 3. miejsce - 3. Aleksandra Trzebińska/UKS Koźminianka Koźminek/2:34.349, 4. Gracjana Radzicka/UKS Mróz Jedynka Kórnik/2:36.466
finał A o 1. miejsce - 1. Wiktoria Polak/KTK Kalisz/2:31.507, 2. Marta Jaskulska/LKK Warmia Biskupiec/2:31.617


"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2018 Wielka Nagroda Kalisza 2018 Wielka Nagroda Kalisza 2018

Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

dzkie
Promocja Województwa Łódzkiego na Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitory



Partnerzy:













Zobacz nas na Facebook'u:

facebook


"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2018 Wielka Nagroda Kalisza 2018 Wielka Nagroda Kalisza 2018

Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

dzkie
Promocja Województwa Łódzkiego na Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitory



Partnerzy:













Zobacz nas na Facebook'u:

facebook