Anna DÅ‚ugaÅ› na drugim miejscu w jubileuszowych zmaganiach

Pierwszy dzień zmagań dostarczył sporych emocji. Najbardziej rozpalił nas start Anny Długaś, która wybornie zaprezentowała się w jeździe indywidualnej na czas. Kaliszanka pokonała dystans 10 kilometrów w czasie 15:07:38, co było najlepszym wynikiem w tej kategorii wiekowej. Zwycięstwo sprawiło, że po pierwszym dniu zawodniczka z grodu nad Prosną przyodziała charakterystyczną, żółtą koszulkę lidera.

W drugim i trzecim etapie, rywalizacja była bardzo zażarta. W Przygodziczkach, na dystansie 33 kilometrów, podopieczna Krzysztofa Dąbrowskiego finiszowała w grupie. Anna Długaś została sklasyfikowana co prawda na 45. miejscu, ale to nie przeszkodziło kaliskiej kolarce w utrzymaniu żółtej koszulki lidera.

W ostatnim dniu zmagań, walka trwała do samego końca. Apetyty na wygraną były bardzo duże. Tym razem jednak troszkę zabrakło. Walka o wygraną toczyła się do ostatnich metrów, ale ostatecznie Ania Długaś zakończyła ostatni etap na 28. miejscu. Te rozstrzygnięcia sprawiły, że jubileuszową, 30. edycję zmagań w kategorii juniorek młodszych wygrała Maja Tracka z Stali Grudziądz. Anna uplasowała się tuż za nią. Mimo dobrego występu, pozostał lekki niedosyt. Zabrakło jej bowiem tylko 7 sekund.

Nieco spokojniej, zmagania rozpoczął Wiktor Gałdyn, który w jeździe indywidualnej na czas zajął 10 miejsce. Kaliszanin rozkręcał się jednak z każdym kolejnym startem. W wyścigu ze startu wspólnego w Przygodziczkach (33 kilometry) uplasował się na 2. miejscu. Tak samo zakończyła się rywalizacja w ostatniej odsłonie zmagań, którą był wyścig na dystansie 35 kilometrów. Taki rozwój zdarzeń sprawił, że podpieczny Jakuba Dąbrowskiego zajął w klasyfikacji generalnej miejsce tuż za podium. Do zwycięzcy, Michała Strzeleckiego ze Strykowa, zabrakło 38 sekund. Marceli Pera zakończył wojaże na 11. miejscu.

XXX Jubileuszowy Ogólnopolski Wyścig Kolarski, Puchar Polski - Wysocko Wielkie, Przygodziczki, Droszew 3-5.07.2020r. - wyniki kaliskich zawodników