Całe podium dla KTK

W miniony czwartek zakończyły się w Brnie rozegrane po raz 45. trzydniowe Międzynarodowe Zawody Kolarskie "500+1 okrążenie toru". Na krótszych dystansach, rozłożonych podobnie jak w kategorii elity i orlików na pięć etapów, rywalizowali zawodnicy w młodszych kategoriach wiekowych, a wśród uczestników tych zmagań znaleźli się również reprezentanci KTK Kalisz.

Tradycyjnie zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostawali kolarze, którzy zdobyli najwięcej punktów w pięciu wyścigach punktowych. Największy sukces w kaliskiej ekipie odnieśli juniorzy młodsi, zajmując wszystkie miejsca na podium. Michał Charaziński wygrał trzy z pięciu wyścigów, a łącznie wywalczył 118 punktów, co dało mu pierwsze miejsce. Sebastian Matusiak zwyciężył w pierwszym etapie, później był między innymi drugi oraz trzeci i z dorobkiem 109 punktów wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Tyle samo punktów zdobył Bartosz Chodyła, który trzykrotnie był drugi i raz trzeci, a dało mu to trzecie miejsce w całych zmaganiach, w których rywalizowało ponad 40 kolarzy.

- Bardzo mocni byli gospodarze, którzy często próbowali podejmować groźne ucieczki -

powiedział Krzysztof Perz, trener juniorów młodszych Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

- Liczyły się wszystkie wyścigi i do końca nasi kolarze musieli być czujni. Ostatecznie zajęli trzy pierwsze lokaty, a ponadto siódme i jedenaste miejsce, tak więc nasz udział w tych zawodach był bardzo udany. W Brnie jeździliśmy na innych nich zwykle, bardziej miękkich przełożeniach, co było bardzo korzystne zwłaszcza dla naszych żaków, którzy do Czech wyjechali po naukę, ale spisali się nieźle.

W kategorii młodzików punktował w ostatnim wyścigu Dawid Maron i sklasyfikowany został na jedenastym miejscu wśród 26 uczestników. Ponadto w Brnie startowali Adam Długaś, Jakub Bielak oraz Piotr Kaftanowicz.

Wysokie czwarte miejsce wywalczył wśród juniorów Wojciech Rowicki. Jest to jego duży sukces, tym bardziej, że był jedynym Polakiem, rywalizującym w tej kategorii wiekowej i nie mógł liczyć na wsparcie.

45. Międzynarodowe Etapowe Zawody w kolarstwie torowym

500+1 okrążenie toru

Brno/Czechy, 28-30 sierpnia 2012 r.

(w nawiasach lokaty w poszczególnych wyścigach; zawodnicy, którzy nie zdobywali punktów, nie byli klasyfikowani)