Julia Kowalska mistrzynią Polski w "czasówce"

Julia Kowalska, zawodniczka KTK Kalisz, została dzisiaj mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas juniorek. Na liczącej 11 kilometrów trasie wokół Pól Grunwaldzkich uzyskała ona wynik 16:11.30.

Srebrny medal wywalczyła Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), która uzyskała rezultat o ponad sekundę gorszy od kaliszanki, brązowy Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). Sklasyfikowanych zostało 30 zawodniczek, a tylko osiem z nich dystans pokonało w czasie poniżej 17 minut.
Julia Kowalska, utalentowana wychowanka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, już od początku sezonu potwierdzała znakomitą formę i uważana była za jedną z faworytek do medalu w jeździe indywidualnej na czas. Podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego sama powiedziała jeszcze kilka tygodni temu, że jeśli nie wydarzy się coś niespodziewanego, stać ją na wiele. I nic się nie wydarzyło, a kaliszanka sięgnęła po złoty medal, pozostawiając w tyle wiele kandydatek do tytułu mistrzowskiego.
Dzień przed wyjazdem do Ostródy Julia Kowalska miała okazję spotkać się z Markiem Sawickim (na zdjęciu w środku), fizjoterapeutą zawodowej grupy Team Ineos i między innymi mistrza Świata Michała Kwiatkowskiego, a udzielone przez niego rady bez wątpienia przyczyniły się do wspaniałego sukcesu juniorki KTK.
(pis) „Życie Kalisza”

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym
Grunwald - Ostróda, 28-30 czerwca 2019 r.

jazdy indywidualna na czas juniorek/dystans 11 km - 1. Julia Kowalska/KTK Kalisz/16:11.30, 2. Dominika Włodarczyk/MLKS Wieluń/16:12.69, 3. Natalia Krześlak/TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team/16:16.71, 4. Julia Rusnarczyk/WLKS Krakus - bbc Czaja/16:25.05, 5. Nikola Wielowska/KK BCM Nowatex Ziemia Darłowska/16:27.51, 6. Wioleta Furtak/Mayday Team Lublin/16:47.40
jazda indywidualna na czas juniorów/dystans 22 km - 1. Dominik Górak/Warszawski Klub Kolarski/28:46.48, 2. Michał Gałka/UKS Copernicus Toruń CCC - SMS Toruń/28:47.49, 3. Kacper Majewski/KKS Gostyń/28:48.80, ... 18. Szymon Potasznik/30:38.63, ... 37. Konrad Trzęsowski/31:47.14, ... 42. Kacper Simiński/wszyscy KTK Kalisz/32:12.58