Kacper Gieryk wygrywa Puchar Polski w Zamościu. Nasi w dobrej formie

Wygrana Kacpra Gieryka w wyścigu ze startu wspólnego to największy sukces naszych zawodników podczas dwudniowego Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbył się w Zamościu. W naszym obozie było jednak więcej powodów do radości, bo nasi reprezentanci bardzo często kończyli wyścigi w ścisłej czołówce, co pokazuje, że są dobrze przygotowani do sezonu.
Piątkowe zmagania upływały pod znakiem jazdy indywidualnej na czas. W rywalizacji juniorów młodszych ogromnych powodów do radości dostarczył nam Patryk Goszczurny, który wykręcił 10 kilometrów w czasie 13:18,92. W ostatecznym rozrachunku dało to naszemu ambitnemu zawodnikowi 2. miejsce. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentował się również Marceli Pera, który na przejechanie tego samego dystansu potrzebował 13:40,30.
Do występu młodszych kolegów dopasowała się Anna Długaś. Nasza zawodniczka, pomimo, że jest pierwszoroczną juniorką, to pokazała wysoką formę i zajęła 4. miejsce. Kaliszanka pokonała zanotowała czas 19:12,26 (13,7 kilometra). To nie był jednak koniec akcentów o optymistycznym zabarwieniu, bo na koniec przyszedł czas na "czasówkę" w wydaniu juniorskim. A tutaj nasi znów jeździli bardzo mocno. W sposób szczególny należy wyróżnić Kacpra Gieryka (4. miejsce - 25:27,95 oraz Piotra Maślaka (25:46,85). Juniorzy zmagali się z dystansem 20 kilometrów.
Drugi dzień zmagań, a była to sobota, również dostarczyła kaliskim trenerom, Jackowi Kasprzakowi i Krzysztofowi Dąbrowskiemu, dużych powodów do radości. W roli głównej wystąpił Kacper Gieryk, który zwyciężył wyścig ze startu wspólnego juniorów. Reprezentant KTK Kalisz pokonał prawie 95 kilometrową trasę w czasie 2:23:15 i wyprzedził o 23 sekundy Ignacego Chmielewskiego z WLKS KRAKUS. Dobrze zaprezentowali się również pozostali nasi zawodnicy. W pierwszej dziesiątce finiszował bowiem Michał Żelazowski (10. miejsce, 2:25:23). Na 12. miejscu zmagania ukończył Piotr Maślak (2:25:27), a później na metę wpadli Kamil Dolak (20. miejsce, 2:27:04) oraz Paweł Więczkowski (2:27:04).
To nie był jedyny mocny akcent sobotni, bo o dobre wyniki pokusiło się więcej zawodników z najstarszego miasta w Polsce. Po raz kolejny wybornie spisał się Patryk Goszczurny, który zajął 6. miejsce (2:05,14) w wyścigu juniorów młodszych. Zadowolony ze swoje wystepu mógł być także Wiktor Gałdyn, który pojechał mocno i zakończył wyścig na 8. miejscu (2:06:56). W Zamościu bardzo korzystnie w wyścigu ze startu wspólnego spisał się również Piotr Kij (10. miejsce, 2:06:56).
W drugim dniu nie zawiodły także juniorki. Bardzo mocno pojechała Ania Długaś (5. miejsce, 2:11:53), a także jej klubowa koleżanka Roksana Pasternak (11. miejsce, 2:18:58).
Dziękujemy bardzo wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za wysiłek i walkę do końca!