Pandemia koronawirusa atakuje. Zawieszone treningi i odwołany Hellena Tour

Władze Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zostały zmuszone do zawieszenia zajęć treningowych i odwołania wiosennego wyścigu Hellena Tour 2020. To efekt  szalejącego na świecie korona wirusa.


W tej sytuacji, władze klubu, zostały zmuszone m.in. do zawieszenia treningów zbiorowych dla zawodników aż do 25 marca. Jest to podyktowane dbałością o bezpieczeństwo zawodników, a także odpowiedzialnością, by nie przyczyniać się do rozprzestrzeniania groźnego wirusa. Do 25 marca, zawodnicy KTK Kalisz będą trenować indywidualnie, zgodnie z rozpiskami szkoleniowców.


- Podjęliśmy decyzje odnośnie szkolenia. Nie będziemy na razie przeprowadzać żadnych treningów, żeby ograniczyć możliwość kontaktowania się zawodników. Każdy z nich otrzymał indywidualny plan treningu rozpisany przez trenerów. Otrzymali trenażery, rolki kolarskie, żeby mogli trenować w warunkach domowych, bez kontaktu z innymi osobami, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Trenerzy są w kontakcie telefonicznym, służą poradami i ewentualnymi, niezbędnymi naprawami sprzętowymi. To takie swoiste dyżury telefoniczne – tłumaczy Prezes KTK, Bogdan Jamroszczyk.


Nie odbędzie się także planowany w dniach 17-19 kwietnia 35. Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2020”. Powód jest oczywiście niezmienny, a więc pandemia korona wirusa. Zarząd KTK Kalisz został zmuszony odwołać wyścig, sądząc przy tym, że jego ewentualne przełożenie mijałoby się z celem. To swoiste wiosenne rozpoczęcie sezonu szosowego w naszym kraju, a zmiana terminu sprawiłaby, że wyścig nie spełniłby tej roli.


- Konsultowaliśmy sprawę wyścigu z władzami miasta Kalisza oraz z włodarzami samorządowymi jednostek samorządów terytorialnych na których terenie odbywa się wyścig. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu. To pierwszy wiosenny wyścig etapowy na szosie i on musi spełniać taką rolę. W tej sytuacji zatem zmiana terminu nie wchodzi w grę. Powodem naszych działań jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, gości oraz publiczności, która w dotychczasowych edycjach licznie wspierała uczestników. Wyjątkowy stan, w którym znalazł się nie tylko nasz kraj, ale cała Europa i Świat niech zaostrzy nasze poczucie odpowiedzialności. Bezpieczeństwo uczestników organizowanych wydarzeń jest dla nas najważniejsze więc obserwujemy sytuację i w obliczu doniesień medialnych o rozprzestrzenianiu się koronawirusa , SARS-CoV-2 nie podejmiemy ryzyka organizacji wyścigu w obliczu pandemii. Wiemy, że je go uczestnicy ufają nam jako odpowiedzialnemu organizatorowi i nie możemy tego zaufania zawieźć, ryzykując nawet w minimalnym stopniu ich zdrowiem, dlatego w tym roku Ogólnopolski Wyścig Kolarski Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2020 wyjątkowo nie będzie organizowany – wyjaśnia Bogdan Jamroszczyk.

"Wielka Nagroda Kalisza"

Wielka Nagroda Kalisza 2021

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

Nocne kryterium kolarskie – Memoriał Józefa Jankowskiego

NOCNE KRYTERIUM KOLARSKIE

Memoriał Piotra Szymańskiego

Memoriał Kalisz


Mistrzostwa Kalisza na Rowerkach Biegowych

Wielka Nagroda Kalisza 2019


Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy Aktywnie Bezpiecznie Zdrowo

Wielka Nagroda Kalisza 2018


Ogolnopolski wyścig kolarski "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Szlakiem Bursztynowym

MMP

Wyścig Młodości.
Finał Pucharu Polski.

Wycig Modoci

Zawody kolarskie na torze. Piknik kolarski:

Szlakiem Bursztynowym

Urzd Miasta KALISZ

wielkopolska

wielkopolska

Ogólnopolskim wyścigu kolarskim "Szlakiem Bursztynowym HELLENA TOUR"

Galerie:

galeria KTK Kalisz

Sponsorzy:

multimedia KALISZ

Netlan Computers KALISZ, Poleasingowe laptopy, komputery drukarki monitoryPartnerzy:Zobacz nas na Facebook'u:

facebook