Piotr Maślak dziesiąty w Kluczborku

Kacper Majewski z KKS Gostyń został zwycięzcą kolejnej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zawodów posiadających długą tradycję i cieszących się dużym zainteresowaniem wśród juniorów młodszych. Wysokie dziesiąte miejsce zajął Piotr Maślak, kolarz KTK Kalisz, a dwunaste Miłosz Potasznik z UKS Koźminianka Koźminek.

Dla Piotra Maślaka, podopiecznego trenera Krzysztofa Dąbrowskiego, duże znaczenie miał drugi etap, a była to jazda indywidualna na czas. Kaliski zawodnik uzyskał ósmy rezultat i na tym samym miejscu znalazł się w klasyfikacji po dwóch odsłonach. Podczas kolejnych etapów pilnował on tej lokaty i ostatecznie ukończył rywalizację na dziesiątej pozycji, tracąc do lidera trzy minuty i trzydzieści trzy sekundy.
Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Miłosza Potasznika z ekipy trenera Marka Cieślaka. Podczas "czasówki" był jedenasty i chociaż jako jedyny reprezentował w tym wyścigu klub z Koźminka, nie pozwolił sobie później na większe straty, plasując się w klasyfikacji generalnej na dwunastym miejscu.
W klubowej klasyfikacji końcowej triumfowali juniorzy młodsi KKS Gostyń. Szosowcy KTK Kalisz zajęli szóste miejsce, a drugie wśród polskich ekip, bowiem przed nimi znaleźli się już tylko kolarze z Niemiec, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Poza Piotrem Maślakiem klub znad Prosny reprezentowali w zmaganiach na Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej Kacper Chrystek (24. miejsce), Adam Andrzejak (43. miejsce) oraz Jakub Smoliga i Jakub Poprawa, którzy nie ukończyli wyścigu.
Podczas trzydniowej rywalizacji, składającej się z czterech etapów, uczestnicy pokonali łącznie 246 kilometrów. We wtorek stanęło ich na starcie 84, dwa dni później na mecie zameldowało się 64 z nich.

XLV Międzynarodowy Wyścig Kolarski juniorów młodszych po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej im. Mieczysława Godzwona
o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Kluczbork - Gorzów Śląski - Ligota Górna - Byczyna - Wołczyn, 1-3 maja 2018 r.

I etap/dystans 82 km - 1. Kacper Majewski/KKS Gostyń/2:01:52, ... 13. Miłosz Potasznik/UKS Koźminianka Koźminek, 14. Kacper Chrystek/KTK Kalisz, ... 18. Piotr Maślak/KTK Kalisz, ... 33. Jakub Smoliga/KTK Kalisz/wszyscy 2:03:15, ... 63. Adam Andrzejak/KTK Kalisz/2:04:06, ... 75. Jakub Poprawa/KTK Kalisz/2:12:20
II etap/jazda indywidualna na czas, dystans 9,5 km - 1. Kacper Majewski/12:28, ... 8. Piotr Maślak/13:24, ... 11. Miłosz Potasznik/13:27, ... 27. Kacper Chrystek/14:05, ... 31. Adam Andrzejak/14:08, ... 46. Jakub Smoliga/14:42, ... 74. Jakub Poprawa/15:12
III etap/dystans 74,7 km - 1. Kacper Wawrzacz/KKS Gostyń, ... 16. Kacper Chrystek, ... 32. Piotr Maślak, ... 34. Adam Andrzejak, ... 54. Miłosz Potasznik/wszyscy 1:54:57
IV etap/dystans 80 km - 1. Kacper Majewski/2:06:09, ... 8. Kacper Chrystek, ... 14. Piotr Maślak, ... 39. Miłosz Potasznik, ... 41. Adam Andrzejak/wszyscy 2:07:11
klasyfikacja końcowa - 1. Kacper Majewski/KKS Gostyń/6:15:14, 2. Feliks Dierking/Radsporttverband Niedersachsen/Niemcy/6:17:33, 3. Tomasz Zaremba/KKS Gostyń/6:18:36, ... 10. Piotr Maślak/KTK Kalisz/6:18:47, ... 12. Miłosz Potasznik/UKS Koźminianka Koźminek/6:18:50, ... 24. Kacper Chrystek/KTK Kalisz/6:19:28, ... 43. Adam Andrzejak/KTK Kalisz/6:20:22